4. kolejka CONMEBOL Libertadores: America Cali - Universidad Catolica 1-1 (1-1)

W spotkaniu 4. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 24 września, zespół Ameriki Cali zremisował z Universidadem Catolica 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio Olímpico Pascual Guerrero w Santiago de Całych.

CONMEBOL Libertadores
2020-09-24 02:30 | Stadion: Estadio Olímpico Pascual Guerrero | Arbiter: J. Valenzuela
Corporacion Deportiva America Cali
CD Universidad Católica
1
1
D. Vergara 4'
F. Zampedri 34'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Ameriki Cali wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ameriki Cali w czwartej minucie spotkania, gdy Duván Vergara zdobył pierwszą bramkę.

W ósmej minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Między 16. a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 29. minucie Nicolás Giraldo został zmieniony przez Daniela Quiñonesa.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Fernando Zampedri. W zdobyciu bramki pomógł Luciano Aued.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie kartką został ukarany Rodrigo Ureña, zawodnik Ameriki Cali. Niedługo później trener Universidadu Catolica postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Gastóna Lezcana. Na boisko wszedł Diego Valencia, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w drużynie Universidadu Catolica doszło do zmiany. Diego Buonanotte wszedł za Césara Pinaresa. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartki Marlonowi Torresowi z Ameriki Cali oraz Ignaciowi Saavedrze, Diego Valencii z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Matías Ezequiel Dituro
29′ 29′ Nicolás Andrés Giraldo Urueta
Valber Roberto Huerta Jerez
Juan Pablo Segovia González
Germán Andrés Lanaro
90′ Marlon Aldair Torres Obeso
Raimundo Andrés Rebolledo Valenzuela16′
74′ Jhon Adolfo Arias Andrade
Luciano Román Aued 8′ (k.)
Rafael Andrés Carrascal Avilez
Jose Fuenzalida
Luis Alejandro Paz Mulato
César Ignacio Pinares Tamayo75′
23′ 46′ Carlos José Sierra López
Ignacio Antonio Saavedra Pino90′
58′ Rodrigo Andrés Ureña Reyes
Fernando Matías Zampedri  34′
54′ Adrian Ramos
Gastón Adrián Lezcano75′
 4′ 74′ Duván Andrés Vergara Hernández
Edson Raúl Puch Cortés
Eder Aleixo Chaux Ospina
Marcelo Ignacio Suárez Báez
Pablo Antonio Ortiz Cabezas
Tomás Pablo Asta-Buruaga Montoya
46′ Felipe Jaramillo Velásquez
Stefano Magnasco Galindo
74′ Santiago Moreno
Alfonso Cristián Parot Rojas
29′ Daniel Alexander Quiñones Navarro
Carlos Antonio Salomon Tapia
74′ Luis Francisco Sánchez Mosquera
Diego Mario Buonanotte Rende75′
54′ Juan David Pérez Benítez
Benjamín Agustín Iglesias Iriarte

César Augusto Munder Rodríguez

Marcelino Ignacio Nuñez Espinoza

Francisco Silva

Gonzalo Andrés Tapia Dubournais

Diego Martín Valencia Morello75′ 90′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Zespół Ameriki Cali wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.