3. kolejka Copa Libertadores: CS Emelec - Cruzeiro EC 0-1 (0-1)

4 kwietnia w Guayaquil odbyło się starcie 3. kolejki Copa Libertadores pomiędzy drużynami CS Emelec i Cruzeiro. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Cruzeiro 1-0.

Rodriguinho 32'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Cruzeiro wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedynego gola meczu strzelił Rodriguinho dla zespołu Cruzeiro. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę zanotował Henrique.

W 34. minucie żółtą kartkę dostał Lucas Romero, piłkarz gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cruzeiro.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cruzeiro: Edílsonowi w 52. i Dodzie w 56. minucie. W 63. minucie Fernando Guerrero zastąpił Billy'ego Arcego.

W 65. minucie Rodriguinho został zmieniony przez Rafinhę, co miało wzmocnić drużynę Cruzeiro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joela Lópeza na Fernanda Lunę. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole CS Emelec doszło do zmiany. Daniel Angulo wszedł za Bryana Cabezasa. Chwilę później trener Cruzeiro postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marquinhosa Gabriela wszedł Fabrício Bruno, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Cruzeiro utrzymać prowadzenie.

W 83. minucie w drużynie Cruzeiro doszło do zmiany. Egídio wszedł za Dodę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CS Emelec: Jordanowi Jaimemu w 85. i Romariowi Caicedowi w 90. minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Fernando Luna osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Fábio Deivson Lopes Maciel
85′ Jordan Andrés Jaime Plata
Edílson Mendes Guimarães52′
Leandro Sebastián Vega
José Rodolfo Pires Ribeiro56′ 83′
90′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
Leonardo Renan Simões de Lacerda
78′ Bryan Alfredo Cabezas Segura
Henrique Pacheco de Lima
63′ Fernando Alexander Guerrero Vásquez
Lucas Daniel Romero34′
75′ Joel Brandon López Pissano
Egídio de Araújo Pereira Júnior83′
63′ Billy Vladimir Arce Mina
Luis Manuel Orejuela García
Dixon Jair Arroyo Espinoza
Fabrício Bruno Soares de Faria80′
75′ 90′ Fernando David Luna
Lucas Silva Borges
78′ Daniel Patricio Angulo Arroyo
Luiz Ricardo Alves
Marcos Gustavo Mondaini
Raniel Santana de Vasconcelos

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.