3. kolejka Copa Libertadores: Club Libertad Asuncion - CA Rosario Central 2-0 (0-0)

5 kwietnia w Asunciónie odbyło się starcie 3. kolejki Copa Libertadores pomiędzy drużynami Libertadu i Rosario Central. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Libertadu 2-0.

J. Recalde 69'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Marcelowi Ortizowi z jedenastki gości. Była to trzecia minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Libertadu w 47. minucie spotkania, gdy Mathías Espinoza strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Jorge Recaldego.

W 56. minucie Diego Becker został zmieniony przez Washingtona Camachę. Niestety w 58. minucie meczu Martin Silva bramkarz Libertadu z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Carlosa Servína - rezerwowego bramkarza jedenastki.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jorge Recalde wywołał eksplozję radości wśród kibiców Libertadu, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie meczu. Asystę przy golu zaliczył Ángel Cardozo.

W 75. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Marcelo Ortiz osłabiając drużynę Rosario Central. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w trzeciej minucie. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Rosario Central: Washingtonowi Camasze w 79. i Fernandowi Zampedriemu w 81. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Diego Eugenio Becker56′
 47′ Matías David Espinoza Acosta
Nestor Ezequiel Ortigoza64′
85′ Alexander Mejia
Marcelo Damián Ortiz3′ 75′
 69′ Jorge Eduardo Recalde Ramírez
Joaquín Nicolás Pereyra
Adrián Emmanuel Martínez
Rodrigo Román Villagra
Antonio Bareiro Álvarez
Claudio Maximiliano Riaño
76′ Rodrigo Rivero Fernández
Fernando Matías Zampedri81′
58′ Carlos María Servín Caballero
Luciano Leonel Recalde
85′ Cristian Riveros
Leonel Jonás Aguirre Avalo
Jesús Alexandro Amarilla Solís
Jarlan Junior Barrera Escalona
76′ Edgar Milciades Benitez Santander
Fabián Andrés Rinaudo64′
Rodrigo Manuel Bogarín Giménez
Pablo Ignacio Becker

Germán Gustavo Herrera

Maximiliano Alberto Lovera

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Rosario Central przyznał trzy żółte oraz jedną czerwoną.