3. kolejka Copa Libertadores: CD Universidad Católica - Gremio Porto Alegre 1-0 (1-0)

5 kwietnia w Santiago de Chile odbyło się spotkanie 3. kolejki Copa Libertadores pomiędzy drużynami Universidadu Catolica i Gremio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Universidadu Catolica 1-0.

CONMEBOL Libertadores
2019-04-05 00:00 | Stadion: Estadio San Carlos de Apoquindo | Arbiter: W. Roldán
CD Universidad Católica
Gremio Porto Alegre
1
0
S. Sáez 17'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Universidadu Catolica wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Universidadu Catolica w 17. minucie spotkania, gdy Jorge Sáez strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Stefano Magnasco.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Stefanowi Magnascowi z Universidadu Catolica. Była to 27. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Universidadu Catolica.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pedro Geromla z Gremio, a w 58. minucie Juana Corneję z drużyny przeciwnej. W 64. minucie Diego Tardelli zastąpił Jeana Pyerre'a.

W tej samej minucie w zespole Gremio doszło do zmiany. André wszedł za Luana. W 71. minucie sędzia pokazał kartkę Lucianowi Auedowi z drużyny gospodarzy. Trener Gremio postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Waltera Montoyę i na pole gry wprowadził napastnika Alissona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie trener Universidadu Catolica postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Edsona Pucha. Na boisko wszedł Carlos Lobos, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Jeanowi Pyerre'owi, zawodnikowi Gremio. W 89. minucie w zespole Universidadu Catolica doszło do zmiany. Duvier Riascos wszedł za Jorge Sáeza.

Paulo Victor de Mileo Vidotti
58′ Juan Francisco Cornejo Palma
Bruno Cortês Barbosa
Benjamín Kuscevic Jaramillo
Pedro Tonon Geromel56′
Germán Andrés Lanaro
Leonardo Gomes da Conceição Silva
27′ Stefano Magnasco Galindo
Walter Kannemann
71′ Luciano Román Aued
Diego Tardelli Martins64′
 17′ 89′ Jorge Sebastián Sáez
Luan Guilherme de Jesús Vieira64′
75′ Edson Raúl Puch Cortés
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa64′ 88′
75′ Carlos Alberto Lobos Ubilla
Matheus Henrique de Souza
89′ Duvier Orlando Riascos Barahona
Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Diego Martín Valencia Morello
André Felipe Ribeiro de Souza64′

Mário Sérgio Santos Costa

Jedenastka Universidadu Catolica zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.

Natomiast jedenastka Gremio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.