3. kolejka CONMEBOL Libertadores: Santos FC Sao Paulo - Club Olimpia 0-0

W starciu 3. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 16 września, zespół Santosu zremisował z Olimpią 0-0. Pojedynek odbył się na Estádio Urbano Caldeira.

CONMEBOL Libertadores
2020-09-16 02:30 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: L. González
Santos FC Sao Paulo
Club Olimpia
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Roque Santa został zastąpiony przez Isidra Pittę.

W 28. minucie żółtą kartkę dostał Willian Candia, zawodnik Olimpii. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Willian Candia został zmieniony przez Luisa de La Cruza, co miało wzmocnić drużynę Olimpii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ranila na Marcosa Leonarda w 63. minucie. W 51. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Juanowi Rojasowi z Olimpii.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Juan Rojas, tym samym zespół gości musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 73. minucie w drużynie Olimpii doszło do zmiany. Hernesto Caballero wszedł za Néstora Camachę. Trener Olimpii postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Alejandra Silvę i na pole gry wprowadził napastnika Derlisa Gonzáleza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luisa de La Cruza z Olimpii, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Marinha z drużyny przeciwnej.

Antolin Alcaraz Viveros
81′ Marcos Rogério Ricci Lopes
José Ramón Leguizamón Ortega
80′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Richard Ortiz Busto
75′ Alison Lopes Ferreira
Juan Rodrigo Rojas Ovelar51′ 68′
Carlos Sánchez
Alejandro Daniel Silva González73′
90′ Mário Sérgio Santos Costa
Iván Arturo Torres Riveros86′
63′ Raniel Santana de Vasconcelos
Roque Santa Cruz18′
John Victor Maciel Furtado
Alfredo Ariel Aguilar
Wagner Leonardo Calvelo de Souza
Jorge Enrique Arias De la Hoz86′
81′ Mádson Ferreira dos Santos
Luis Eladio de La Cruz46′ 84′
Ivonei Junior da Silva Rabelo
Hernesto Ezequiel Caballero Benítez73′
Alex de Oliveira Nascimento
Nicolás Mario Domingo
75′ Lucas Lourenço Andrade
Hugo Francisco Fernández Martínez
80′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Derlis Alberto González Galeano73′
63′ Marcos Leonardo Santos Almeida
Brian Guillermo Montenegro Benítez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Olimpii, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Olimpii dokonała pięciu zmian.