3. kolejka CONMEBOL Libertadores: CD Universidad Católica - Gremio Porto Alegre 2-0 (2-0)

W spotkaniu 3. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 17 września, drużyna Universidadu Catolica zwyciężyła z Gremio 2-0 (2-0). Mecz odbył się na Estadio San Carlos de Apoquindo w Santiago de Chile.

CONMEBOL Libertadores
2020-09-17 02:30 | Stadion: Estadio San Carlos de Apoquindo | Arbiter: D. Herrera
CD Universidad Católica
Gremio Porto Alegre
2
0
F. Zampedri 44'
C. Pinares 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Universidadu Catolica wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Universidadu Catolica zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Gremio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fernanda Zampedriego, piłkarza Universidadu Catolica.

W 42. minucie Pedro Geromel został zastąpiony przez Rodriguesa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Universidadu Catolica w 44. minucie spotkania, gdy Fernando Zampedri zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał César Pinares.

Drużyna Gremio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry skutecznym uderzeniem popisał się César Pinares. Asystę zanotował Luciano Aued.

Dwie minuty później sędzia pokazał żółtą kartkę Davidowi Brazowi z drużyny gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Między 52. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Gremio: Luiz Fernando, Isaque, Darlan Mendes, Alisson, na ich miejsce weszli: Robinho, Ferreira, Gui Azevedo, Rildo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ignacia Saavedry, Césara Pinaresa, Fernanda Zampedriego zajęli: Francisco Silva, Marcelino Nuñez, Diego Valencia. David Braz z Gremio w 86. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w trzeciej minucie doliczonego czasu.

Alisson Euler de Freitas Castro71′
 45′ 83′ César Ignacio Pinares Tamayo
Matheus Henrique de Souza
83′ Ignacio Antonio Saavedra Pino
Darlan Pereira Mendes70′
 44′ 23′ 83′ Fernando Matías Zampedri
Diego de Souza Andrade
89′ Gastón Adrián Lezcano
Isaque Elias Brito53′
90′ Edson Raúl Puch Cortés
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira42′
90′ Diego Mario Buonanotte Rende
Lucas Araujo de Oliveira
89′ César Augusto Munder Rodríguez
Rildo Gonçalves de Amorim Filho71′
83′ Marcelino Ignacio Nuñez Espinoza
Róbson Michael Signorini52′
83′ Francisco Silva
Lucas Silva Borges
Gonzalo Andrés Tapia Dubournais
Guilherme da Silva Azevedo70′
83′ Diego Martín Valencia Morello
Fabrício do Rosário dos Santos

Aldemir dos Santos Ferreira53′

Zespół Universidadu Catolica zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

Zespół Universidadu Catolica zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze gości otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.