3. kolejka CONMEBOL Libertadores: CD Independiente Medellin - Caracas FC 2-3 (1-2)

W spotkaniu 3. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 17 września, drużyna Independiente Medellin przegrała z Caracas 2-3 (1-2). Starcie odbyło się na Estadio Atanasio Girardot w Medellín.

A. Blanco 54'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Caracas otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Eduardo Fereira. Przy zdobyciu bramki pomógł Anderson Contreras.

W 13. minucie kartką został ukarany Anderson Contreras, zawodnik gości.

Niedługo później Anderson Contreras wywołał eksplozję radości wśród kibiców Caracas, strzelając kolejnego gola w 24. minucie pojedynku. W 34. minucie Mauricio Cortés został zastąpiony przez Carlosa Mongesa.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Independiente Medellin doszło do zmiany. Israel Escalante wszedł za Andrésa Rodrígueza. W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leonarda Castro z Independiente Medellin, a w drugiej minucie doliczonego czasu Carlosa Rivera z drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Javier Reina.

Jedenastka Independiente Medellin wyrównała wynik meczu. W 46. minucie Leonardo Castro wyrównał wynik meczu.

W 49. minucie arbiter pokazał kartkę Walterowi Rodríguezowi z drużyny gospodarzy.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 54. minucie wynik ustalił Alexis Blanco. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Anderson Contreras.

W 69. minucie Yulián Gómez został zmieniony przez Edwina Mosquerę, co miało wzmocnić zespół Independiente Medellin. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexisa Blanca na Kwaku Oseia oraz Andersona Contrerasa na Jorge Echeverríę. Po chwili trener Caracas postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ricarda Andreuttiego wszedł Junior Moreno, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Caracas utrzymać prowadzenie. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy Caracas: Javier Maldonado, Saúl Guarirapa, a na ich miejsce weszli Richard Celis, Robert Hernández.

W 86. minucie sędzia przyznał kartkę Diego Osiowi z Caracas. Trener Independiente Medellin postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Larry'ego Angula i na pole gry wprowadził napastnika Juana Cuestę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Independiente Medellin doszło do zmiany. José Estupiñan wszedł za Didiera Delgadę.

W doliczonej trzeciej minucie meczu arbiter ukarał kartką Kwaku Oseia, piłkarza Caracas. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Sandro Notaroberto Peci
87′ Larry Johan Angulo Riascos
Diego Andrés Osio Valencia86′
87′ Didier Delgado Delgado
Carlos Gregorio Rivero González45′
 45′ (k.) Javier Arley Reina Calvo
Ricardo Andreutti Jordán75′
49′ Walter David Rodríguez Burgos
Anderson Rafael Contreras Pérez  24′ 13′ 74′
 46′ 42′ Leonardo Fabio Castro Loaiza
Leonardo José Flores Soto
35′ Andrés Steven Rodríguez Ossa
Robert Enrique Hernández Aguado81′
34′ Mauricio Cortés Armero
Alexis Hernán Blanco  54′ 71′
69′ Yulián Andrés Gómez Mosquera
Richard Enrique Celis Sánchez81′
Luis Erney Vásquez Caicedo
Cristhian Jesús Flores Ramírez
Yesid Alberto Díaz Montero
Luis Fernando Casiani Zúñiga
87′ José Hernando Estupiñan Riascos
Javier Alejandro Maldonado Manzini81′
Jaime Andrés Giraldo Ocampo
Junior Alberto Moreno Paredes75′
Guillermo Alejandro Tegue Caicedo
Renné Alejandro Rivas Alezones
87′ Juan Manuel Cuesta Baena
Jorge Eliézer Echeverría Montilva74′
35′ Israel Enoc Escalante
José Alexander Llovera Pereira
34′ Carlos Daniel Monges Avalos
Saúl Alejandro Guarirapa Briceño81′
69′ Edwin Stiven Mosquera Palacios
Manuel Vicente Molina Cabrera

Kwaku Bonsu Osei71′ 90′

Edgar José Silva Infante

Przewaga drużyny Independiente Medellin w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Caracas, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Caracas. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.