1. kolejka CONMEBOL Libertadores: Internacional Porto Alegre - CD Universidad Católica 3-0 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 3 marca, zespół Porto Alegre wygrał z Universidadem Catolica 3-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estádio José Pinheiro Borda.

Marcos Guilherme 71'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między drugą a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Porto Alegre oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Dopiero w drugiej połowie José Guerrero wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto Alegre, zdobywając bramkę w 62. minucie starcia.

Zespół Universidadu Catolica ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 67. minucie José Guerrero po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Thiago Galhardo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto Alegre w 71. minucie spotkania, gdy Marcos Guilherme zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał José Guerrero.

W 73. minucie Tomás Astaburuaga został zastąpiony przez Césara Pinaresa. W tej samej minucie Luciano Aued został zmieniony przez Marcelina Nuñeza, a za Edsona Pucha wszedł na boisko Diego Valencia, co miało wzmocnić zespół Universidadu Catolica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Boschilię na Rodriga Lindosa. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Boschilia z drużyny gospodarzy. Była to 76. minuta meczu.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Valber Huerta osłabiając tym samym zespół Universidadu Catolica. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Matías Ezequiel Dituro
2′ 80′ Víctor Leandro Cuesta
Alfonso Cristián Parot Rojas37′
21′ 82′ Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
César Augusto Munder Rodríguez
Edenílson Andrade dos Santos
Luciano Román Aued29′ 73′
76′ 76′ Gabriel Boschilia
Jose Fuenzalida
Damián Marcelo Musto
Ignacio Antonio Saavedra Pino
 62′, 67′ José Paolo Guerrero Gonzáles
Fernando Matías Zampedri
 71′ Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Diego Mario Buonanotte Rende
80′ Bruno Conceição Praxedes
Kevin Iván Fernández Neira
João Lucas de Souza Cardoso
Marcelino Ignacio Nuñez Espinoza73′
José Gabriel dos Santos Silva
César Ignacio Pinares Tamayo73′
76′ Rodrigo Oliveira Lindoso
Bruno Barticciotto Di Bartolo
Gustavo Nonato Santana
Diego Martín Valencia Morello73′
Martín Nicolás Sarrafiore

82′ Gustavo Henrique da Silva Sousa

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.