1. kolejka CONMEBOL Libertadores: Caracas FC - CA Boca Juniors Bueons Aires 1-1 (0-1)

W pojedynku 1. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 4 marca, zespół Caracas zremisował z Boca Juniors 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Olímpico de la UCV.

R. Ábila 25'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Już w pierwszych minutach zespół Boca Juniors (”Los Xeneizes”) próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Ramón Ábila wywołał eksplozję radości wśród kibiców Boca Juniors, zdobywając bramkę w 25. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sebastián Villa.

W 29. minucie arbiter ukarał kartką Richarda Celisa, piłkarza gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Boca Juniors.

W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Ivánowi Marconemu z drużyny gości.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 55. minucie Robert Hernández wyrównał wynik meczu.

W 59. minucie Jorge Echeverría zastąpił Ricarda Andreuttiego. W 62. minucie kartkę dostał Emanuel Más, zawodnik Boca Juniors. Trener Caracas postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Andersona Contrerasa i na pole gry wprowadził napastnika Kwaku Oseia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kwaku Oseia z Caracas, a w 88. minucie Julia Buffariniego z drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Caracas doszło do zmiany. Luis Ramírez wszedł za Richarda Celisa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Carlos Augusto Zambrano Ochandarte66′
59′ Jorge Eliézer Echeverría Montilva
Nicolás Capaldo Toboas
79′ Anderson Rafael Contreras Pérez
Iván José Marcone53′
Leonardo José Flores Soto
Emanuel Reynoso
 55′ Robert Enrique Hernández Aguado
Sebastián Villa Cano66′
Alexis Hernán Blanco
Ramón Darío Ábila  25′
29′ 86′ Richard Enrique Celis Sánchez
Marcelo Alexis Weigandt
59′ Ricardo Andreutti Jordán
Jorman David Campuzano Puentes
86′ Luis Alejandro Ramírez López
Guillermo Matías Fernández66′
Rodrigo Febres Chacón
Jan Carlos Hurtado Anchico
Saúl Alejandro Guarirapa Briceño
Franco Soldano
79′ 84′ Kwaku Bonsu Osei

Edgar José Silva Infante

Przewaga jedenastki ”Los Xeneizes” w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.