1. kolejka CONMEBOL Libertadores: CA Paranaense Kurytyba - CA Penarol Montevideo 1-0 (0-0)

W starciu 1. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 4 marca, zespół Atletico Paranaense wygrał z Penarolem Montevideo 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estádio Joaquim Américo Guimarães w Kurytybie.

Guilherme Bissoli 77'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Atletico Paranaense wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie kartkę dostał Gabriel Rojas, piłkarz gości.

W 39. minucie za Marcosa De Los Santosa wszedł Christian Bravo. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Robson Bambu z drużyny gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 61. a 69. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 67. minucie w zespole Atletico Paranaense doszło do zmiany. Fernando Canesin wszedł za Ericka.

Trener Penarolu Montevideo postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Miguela Teransa i na pole gry wprowadził napastnika Facunda Pellistriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Wysiłki podejmowane przez zespół Atletico Paranaense w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 13 minut przed zakończeniem meczu bramkę zdobył Guilherme Bissoli. W zdobyciu bramki pomógł Nikão.

Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense i jedną drużynie przeciwnej. W 84. minucie Joaquín Piquerez został zmieniony przez Luisa Aceveda, co miało wzmocnić jedenastkę Penarolu Montevideo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana na Jonathana oraz Carlosa Eduarda na Marquinhosa Gabriela.

Kevin Emiliano Dawson Blanco
89′ Correia Claro Adriano
Rodrigo Abascal Barros
43′ Robson Alves de Barros
Giovanni Alessandro González Apud
90′ Márcio Gonzaga de Azevedo
Gary Christofer Kagelmacher Pérez
Thiago Heleno Henrique Ferreira
Gabriel Hernán Rojas11′
Wellington Aparecido Martins
Miguel David Terans Pérez61′ 72′
69′ Leonardo Cittadini
Marcos Matías De Los Santos Morales39′
67′ Erick Luis Conrado Carvalho
Joaquín Piquerez Moreira84′
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Jesús Emiliano Trindade Flores69′
 77′ Guilherme Bissoli Campos
Krisztian Vadocz
79′ 90′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Christian Daniel Bravo Araneda39′ 85′
89′ . Jonathan
Dennis César Olivera Lima
Christian Roberto Alves Cardoso
Ricardo Guzmán Pereira Méndez
67′ Fernando Canesin Matos
Cristian Rodriguez
90′ Marcos Gabriel do Nascimento
Luis Miguel Acevedo Tabárez84′
Luis Oscar Gonzalez
Fabian Larry Estoyanoff Poggio
Vitor Hugo Naum dos Santos
Facundo Pellistri Rebollo72′
Pedro Gabriel Pereira Lopes

Drużyna Atletico Paranaense zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Penarolu Montevideo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Atletico Paranaense w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.