Wenezuela - Ekwador 2-2 (0-1). 3. kolejka Copa America

W meczu 3. kolejki Copa America, który rozegrany został 20 czerwca, jedenastka Wenezueli zremisowała z Ekwadorem 2-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro.

3. kolejka Copa America
2021-06-20 23:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Arbiter: Roberto Tobar Vargas
G. Plata 71'

Drużyna Wenezueli od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 21. minucie kartkę dostał Enner Valencia, reprezentant Ekwadoru.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ekwadoru w 39. minucie spotkania, gdy Eduar Preciado strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Robert Arboleda.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Angelowi Preciadowi z Ekwadoru. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Ekwadoru.

Reprezentanty Wenezueli odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 51. minucie gola wyrównującego strzelił Edson Castillo. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył José Martínez.

W 57. minucie Fernando Aristeguieta został zmieniony przez Sergia Córdovę.

Niedługo później Gonzalo Plata wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ekwadoru, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie pojedynku. W 77. minucie w drużynie Wenezueli doszło do zmiany. Ronald Hernández wszedł za Yohána Cumanę.

W następstwie utraty bramki trener Wenezueli postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika José Martíneza i na pole gry wprowadził napastnika Jana Hurtadę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Moisés Caicedo z reprezentacji Ekwadoru. Była to 81. minuta starcia. Między 82. a 88. minutą, boisko opuścili reprezentanty Wenezueli: Júnior Moreno, Cristian Cásseres, na ich miejsce weszli: Richard Celis, Bernaldo Manzano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ennera Valenci, Eduara Preciada zajęli: Alan Franco, Fidel Martinez.

Jedenastka Ekwadoru niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 20 minut, reprezentacja Wenezueli doprowadziła do remisu. Gola strzelił Ronald Hernández. Asystę przy golu zanotował Edson Castillo.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Piero Martín Hincapié Reyna
77′ Yohán Eduardo Cumana Hernández
Pervis Josué Estupinán Tenorio
José Manuel Velázquez Rodríguez
Ángel Israel Mena Delgado68′
77′ José Andrés Martínez Torres
Jhegson Sebastián Méndez Carabalí67′
82′ Júnior Leonardo Moreno Borrero
Moisés Isaac Caicedo Corozo81′
 51′ Edson Daniel Castillo García
Eduar Ayrton Preciado García  39′ 88′
82′ Cristian Sleiker Cásseres Yepes
Leonardo Campana Romero
57′ Fernando Luis Aristeguieta de Luca
Enner Valencia21′ 83′
Joel David Graterol Nader
Alexander Dominguez
Luis Enrique Romero Durán
Hernán Ismael Galíndez
77′  90′ Ronald José Hernández Pimentel
Luis Fernando León Bermeo
Francisco Andrés La Mantia Pipaón
Mario Alberto Pineida Martínez
82′ Bernaldo Antonio Manzano Barón
Félix Eduardo Torres Caicedo
82′ Richard Enrique Celis Sánchez
Damián Rodrigo Díaz
57′ Sergio Duvan Córdova Lezama
Alan Steven Franco Palma83′
77′ Jan Carlos Hurtado Anchico
Fidel Martinez88′

Christian Noboa67′

Gonzalo Jordy Plata Jiménez68′  71′

Jordy Josué Caicedo Medina

Michael Steveen Estrada Martínez

Przewaga drużyny Ekwadoru w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Reprezentacja Ekwadoru zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Wenezueli żadną kartką, natomiast reprezentantom Ekwadoru pokazał trzy żółte.

Jedenastka Wenezueli w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Ekwadoru w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.