Urugwaj - Chile 1-1 (0-1). 3. kolejka Copa America

W starciu 3. kolejki Copa America, które rozegrane zostało 21 czerwca, drużyna Urugwaju zremisowała z Chile 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Arena Pantanal w Cuiabá.

E. Vargas 26'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Urugwaju wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Federica Valverdego z Urugwaju, a w 19. minucie Francisca Sierraltę z drużyny przeciwnej.

Tymczasem to reprezentanty Chile otworzyli wynik. W 26. minucie Eduardo Vargas dał prowadzenie swojej reprezentacji. Przy strzeleniu gola pomagał Benjamin Brereton.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w jedenastce Chile doszło do zmiany. Enzo Roco wszedł za Guillerma Maripána. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chile.

Na drugą połowę reprezentacja Urugwaju wyszła w zmienionym składzie, za Giovanniego Gonzáleza, Diego De La Cruza weszli Nahitan Nandez, Martin Caceres. W 56. minucie Eduardo Vargas został zastąpiony przez Jeana Menesesa.

Trener Urugwaju postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Giorgiana De Arrascaetę i na pole gry wprowadził napastnika Facunda Torresa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego reprezentacja zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Jedenastka Urugwaju wyrównała wynik meczu. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Suarez. W zdobyciu bramki pomógł Matias Vecino.

Między 69. a 85. minutą, boisko opuścili reprezentanty Urugwaju: Matias Vecino, Matías Viña, na ich miejsce weszli: Lucas Torreira, Jonathan Rodríguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Benjamina Breretona, Artura Vidala zajęli: Luciano Arriagada, Tomás Alarcón. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Claudio Andres Bravo Munoz
46′ Giovanni Alessandro González Apud
Francisco Andrés Sierralta Carvallo19′
José Gimenez
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa38′
Diego Godin
Gary Medel
85′ Matías Nicolás Viña Susperreguy
Mauricio Isla
13′ Federico Valverde
Erick Antonio Pulgar Farfán
46′ Diego Nicolás De La Cruz Arcosa
Charles Aranguiz
60′ Giorgian De Arrascaeta
Eugenio Mena
81′ Matias Vecino
Arturo Vidal69′
 66′ Luis Suarez
Gabriel Jesús Castellón Velazquez
46′ Martin Caceres
Claudio Andrés Baeza Baeza
46′ Nahitan Nandez
Pablo Ignacio Galdames Millán
Paul Brian Rodríguez Bravo
Jean David Meneses Villarroel56′
81′ Lucas Torreira Di Pascua
Marcelino Ignacio Nuñez Espinoza
Brian Alexis Ocampo Ferreira
César Ignacio Pinares Tamayo
85′ Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Luciano Daniel Arriagada Garcia69′
60′ Facundo Daniel Torres Pérez
Felipe Andrés Mora Aliaga

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Urugwaju w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Chile dokonała czterech zmian.