Reklama

Reklama

Sąd Najwyższy Brazylii: Copa America może się odbyć

Brazylijski Sąd Najwyższy zadecydował, że w kraju tym będzie mógł się odbyć turniej Copa America - informuje BBC Sport. Tegoroczna edycja rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę 13 czerwca.

Sędziowie brazylijskiego SN spotkali się w czwartek na nadzwyczajnym zebraniu. W jego trakcie omawiano wszelkie wątpliwości dotyczące Copa America 2021. Przeciwnicy organizacji turnieju w Brazylii argumentowali to faktem złej sytuacji pandemicznej w kraju i związanych z tym zagrożeń.

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Copa America 2021 zacznie się w niedzielę w Brazylii

Według przedstawicieli Sądu Najwyższego konstytucja nie daje im prawa do zakazania organizacji tych rozgrywek, w związku z czym rozgrywki Copa America będą mogły się odbyć.

Reklama

Jednocześnie sędziowie zaapelowali do gubernatorów poszczególnych stanów i prezydentów miast-gospodarzy imprezy, aby ci dołożyli wszelkich starań, by podczas turnieju zostały zachowane wszelkie protokoły sanitarne.

Członkowie SN wyrazili ponadto zaniepokojenie faktem, że prezydent kraju, Jair Bolsonaro w ostatniej chwili zdecydował się na organizację CA. Zawody odbędą się bez udziału publiczności.

Gdziekolwiek jesteś, słuchaj meczu na żywo! - Relacja live tylko u nas!

Brazylia "gospodarzem zastępczym"

Pierwotnie turniej miał się odbyć w Kolumbii i Argentynie, jednak oba państwa straciły status gospodarza decyzją CONMEBOL. 

W przypadku Kolumbii powodem była niestabilna sytuacja polityczna i liczne protesty oraz zamieszki w kraju. W Argentynie powodem była zła sytuacja związana z pandemią COVID-19.

PaCze

Dowiedz się więcej na temat: Brazylia | copa america 2021

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje