Kolumbia - Ekwador 1-0 (1-0). 1. kolejka Copa America

14 czerwca na Arena Pantanal w Cuiabá odbył się pojedynek 1. kolejki Copa America pomiędzy drużynami Kolumbii i Ekwadoru. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kolumbii 1-0.

E. Cardona 42'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Kolumbii wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Andrés Uribe z drużyny Kolumbii. Była to 25. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu dla Kolumbii zdobył Edwin Cardona w 42. minucie. Przy zdobyciu bramki asystował Miguel Borja.

W piątej minucie doliczonego czasu Yairo Moreno zastąpił Williama Tesilla. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Kolumbii.

Trener Ekwadoru postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Fidela Martineza i na pole gry wprowadził napastnika Ángela Menę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 61. a 82. minutą, boisko opuścili reprezentanty Kolumbii: Miguel Borja, Andrés Uribe, Edwin Cardona, Oscar Murillo, na ich miejsce weszli: Duván Zapata, Sebastián Pérez, Gustavo Cuéllar, Davinson Sánchez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gonzala Platy, Michaela Estrady, Moisésa Caiceda zajęli: Eduar Preciado, Jordy Caicedo, Damián Díaz.

Między 79. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Kolumbii i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Pedro Alfredo Ortíz Angulo
79′ Daniel Muñoz Mejía
Angelo Smit Preciado Quiñónez
Yerry Fernando Mina González
Robert Abel Arboleda Escobar
82′ Oscar Fabián Murillo Murillo
Piero Martín Hincapié Reyna
45′ Yairo Yesid Moreno Berrío
Pervis Josué Estupinán Tenorio
Wílmar Enrique Barrios Terán
Jhegson Sebastián Méndez Carabalí
Juan Cuadrado
Gonzalo Jordy Plata Jiménez69′
 42′ 82′ Edwin Andrés Cardona Bedoya
Moisés Isaac Caicedo Corozo80′
25′ 61′ Andrés Mateus Uribe Villa
Fidel Martinez59′
90′ Rafael Santos Borré Maury
Michael Steveen Estrada Martínez69′
61′ Miguel Ángel Borja Hernández
Xavier Ricardo Arreaga Bermello
82′ Davinson Sánchez Mina
Mario Alberto Pineida Martínez
45′ William José Tesillo Gutiérrez
Félix Eduardo Torres Caicedo
82′ Gustavo Leonardo Cuéllar Gallego
Damián Rodrigo Díaz80′
Baldomero Perlaza Perlaza
Alan Steven Franco Palma
61′ Sebastián Pérez Cardona
Jordy Josué Caicedo Medina69′
61′ Duván Esteban Zapata Banguera
Leonardo Campana Romero

Drużyna Ekwadoru miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Kolumbii, a reprezentantom Ekwadoru pokazał jedną.

Jedenastka Kolumbii wymieniła pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Ekwadoru w drugiej połowie dokonała czterech zmian.