Copa America. Ekwador - Chile 1-2 w 2. kolejce grupy C

Pomimo kolejnej kontuzji kostki, Alexis Sanchez poprowadził Chile do awansu do ćwierćfinału Copa America. W meczu 2. kolejki Ekwadoru przegrał ekipą "La Roja" 1-2. Aktualni mistrzowie Ameryki Południowej prowadzą w grupie C z kompletem punktów. Czeka ich jeszcze mecz z Urugwajem. Aby pozostać na pierwszym miejscu, nie mogą go przegrać.

A. Sanchez 51'

Już w ósmej minucie Jose Fuenzalida wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chile, strzelając pierwszego gola. Gracze Ekwadoru nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze do przerwy. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Enner Valencia.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ángela Menę z Ekwadoru, a w 44. minucie Gabriela Ariasa z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy stanie 1-1. Na początku II części, w 51. minucie, Alexis Sanchez znowu dał prowadzenie swojej reprezentacji. Asystę zaliczył Charles Aranguiz.

Trener Chile postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jose Fuenzalidę wszedł Paulo Díaz, obrońca, który miał pomóc swojej drużynie utrzymać prowadzenie. W samej końcówce za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gabriel Achilier, osłabiając tym samym drużynę Ekwadoru. W doliczonej drugiej minucie pojedynku w reprezentacji Chile doszło do zmiany. Gonzalo Jara wszedł za Artura Vidala. Cztery minuty później sędzia pokazał żółtą kartkę Pedro Velascowi, reprezentantowi Ekwadoru.

Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie.

Gabriel Arias Arroyo44′
89′ Gabriel Achilier
Mauricio Isla82′
78′ Robert Abel Arboleda Escobar
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
Cristian Leonel Ramírez Zambrano
Gary Medel
90′ Pedro Pablo Velasco Arboleda
Jose Fuenzalida  8′ 70′
81′ Carlos Gruezo
Charles Aranguiz
3′ 60′ Jhegson Sebastián Méndez Carabalí
Jean Beausejour52′
Jefferson Gabriel Orejuela Izquierdo
Erick Antonio Pulgar Farfán
34′ 82′ Ángel Israel Mena Delgado
Arturo Vidal86′ 90′
 26′ (k.) Enner Valencia
Eduardo Vargas86′
69′ Romario Andrés Ibarra Mina
Gonzalo Jara90′
60′ Antonio Valencia
Esteban Andres Pavez Suazo
82′ Eduar Ayrton Preciado García
Ángelo Nicolás Sagal Tapia
69′ Carlos John Garcés Acosta
Diego Alfonso Valdés Contreras

Nicolás Ignacio Castillo Mora

Junior Fernandes

Należy odnotować dobrą skuteczność drużyny Chile, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali. Arbiter wręczył pięć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom Ekwadoru, natomiast reprezentantom Chile pokazał cztery żółte.