Copa America. Brazylia - Paragwaj 0-0, rzuty karne 4-3

Brazylia pierwszym półfinalistą Copa America. Gospodarze długo męczyli się z Paragwajem, ale ostatecznie wygrali 4-3 po serii rzutów karnych. Decydującą "jedenastkę" wykorzystał Gabriel Jesus.

PO DOGRYWCE, KARNE 4⁃3

Paragwaj awansował do ćwierćfinału po dwóch remisach i porażce w fazie grupowej. W starciu z "Canarinhos" przez 90 minut też udało mu się remisować, choć musiał odpierać liczne ataki gospodarzy.

Brazylijczycy przycisnęli jeszcze bardziej po 58. minucie spotkania. Boisko musiał wówczas opuścić Fabian Balbuena - obejrzał czerwoną kartkę po tym, jak tuż przed polem karnym sfaulował biegnącego samotnie na bramkę Roberto Firmino.

Roberto Junior Fernandez
85′ Daniel Alves
Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica37′
44′ 46′ Filipe Luis
Santiago Arzamendia Duarte30′ 61′
Marquinhos
Fabián Cornelio Balbuena González58′
Thiago Silva
Gustavo Raúl Gómez Portillo
71′ Marques Loureiro Allan
Iván Rodrigo Piris Leguizamón34′
Philippe Coutinho
Miguel Ángel Almirón Rejala
84′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Celso Fabián Ortiz Gamarra
47′ . Roberto Firmino
Antony Domingo Silva Cano
46′ . Alex Sandro
Matías Nicolás Rojas Romero
85′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Óscar David Romero Villamayor
David Neres Campos
Iván Arturo Torres Riveros
71′ . Willian
Oscar Cardozo

Cecilio Andrés Domínguez Ruiz

Juan Manuel Iturbe

Federico Javier Santander Mereles

Grający w przewadze gospodarze nie potrafili jednak wykorzystać osłabienia rywala. Nie pomogły ofensywne zmiany i wejście Lucasa Paquety, ofensywnego pomocnika AC Milan. Kibice w Porto Alegre nie doczekali się goli i o losach awansu do półfinału rozstrzygnęły rzuty karne.

Paragwajczycy rozpoczęli je od zmarnowanej "jedenastki" Gustavo Gómeza. Ich nadzieje na awans odżyły przed ostatnią kolejką, gdy pomylił się Firmino. Tyle że potem rzutu karnego nie wykorzystał Derlis González, a o wygranej Brazylii 4-3 przesądził Jesus.

"Canarinhos" czekają już na półfinałowego rywala. Będzie nim zwycięzca spotkania Wenezueli z Argentyną - początek w piątek o godz. 21.