Chile - Paragwaj 0-2 (0-1). 4. kolejka Copa America

25 czerwca na Estádio Nacional de Brasília w Brasílii odbyło się spotkanie 4. kolejki Copa America pomiędzy drużynami Chile i Paragwaju. Starcie zakończyło się zwycięstwem Paragwaju 2-0.

4. kolejka Copa America
2021-06-25 02:00 | Stadion: Estádio Nacional de Brasília | Arbiter: Wilmar Alexander Roldán Pérez
Chile
Paragwaj
0
2
B. Samudio 33'
M. Almirón 58'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Paragwaju wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut drużyna Paragwaju zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Chile była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Paragwaju w 33. minucie spotkania, gdy Braian Samudio zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Miguel Almirón.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Benjamin Brereton z jedenastki Chile. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Paragwaju.

Drugą połowę reprezentacja Chile rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tomása Alarcóna wszedł Jean Meneses. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Chile: Gary'emu Medlowi w 56. i Claudiowi Bravowi w 58. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Paragwaju w 58. minucie spotkania, gdy Miguel Almirón strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 62. minucie Braian Samudio został zmieniony przez Ángela Romera.

Po chwili trener Chile postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Césara Pinaresa. Na boisko wszedł Pablo Galdames, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Héctorowi Martínezowi z Paragwaju. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Paragwaj
58′ Claudio Andres Bravo Munoz
Antony Domingo Silva Cano
Mauricio Isla
Alberto Espínola Giménez
56′ 68′ Gary Medel
Mathías Adalberto Villasanti Rolón
46′ Tomás Jesús Alarcón Vergara
Santiago Arzamendia Duarte84′
68′ César Ignacio Pinares Tamayo
Ángel Rodrigo Cardozo Lucena84′
Eduardo Vargas
Miguel Ángel Almirón Rejala  58′ (k.) 77′
45′ Benjamin Anthony Brereton Díaz
Omar Federico Alderete Fernández84′
68′ Enzo Pablo Roco Roco
Fabián Cornelio Balbuena González
Sebastián Ignacio Vegas Orellana
Robert Samuel Rojas Chávez
Claudio Andrés Baeza Baeza
Julio César Enciso Espínola
68′ Pablo Ignacio Galdames Millán
Gastón Claudio Giménez84′
46′ Jean David Meneses Villarroel