Chile - Boliwia 1-0 (1-0). 2. kolejka Copa America

18 czerwca na Arena Pantanal w Cuiabá odbył się mecz 2. kolejki Copa America pomiędzy drużynami Chile i Boliwii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Chile 1-0.

B. Brereton 10'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Chile wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Benjamin Brereton dla reprezentacji Chile. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Eduardo Vargas.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chile.

W 53. minucie kartkę otrzymał Ramiro Vaca z drużyny Boliwii. W 64. minucie Jeyson Chura został zmieniony przez Rodriga Ramalla.

Między 65. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Chile: Jean Meneses, Arturo Vidal, Benjamin Brereton, na ich miejsce weszli: César Pinares, Tomás Alarcón, Pablo Aránguiz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Erwina Saavedry, Leonela Justiniana, Ramira Vaki zajęli: Jorge Flores, Danny Bejarano, Moisés Villarroel. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Guillerma Maripána z Chile, a w 87. minucie Diego Bejarana z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Jairo Quinteros Sierra
81′ Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
Adrian Jhonny Jusino Cerruto
Eugenio Mena
Roberto Carlos Fernández Toro
69′ Arturo Vidal
Leonel Justiniano Arauz90′
Charles Aranguiz
Erwin Mario Saavedra Flores78′
Erick Antonio Pulgar Farfán
Juan Carlos Arce Justiniano
65′ Jean David Meneses Villarroel
Ramiro Vaca Ponce53′ 90′
Eduardo Vargas
Jeyson Ariel Chura Almanza64′
 10′ 84′ Benjamin Anthony Brereton Díaz
Jorge Enrique Flores Yrahory78′
69′ Tomás Jesús Alarcón Vergara
José Manuel Sagredo Chávez
84′ Pablo Mauricio Aránguiz Salazar
Danny Brayhan Bejarano Yañez90′
Pablo Ignacio Galdames Millán
Boris Cespedes
Marcelino Ignacio Nuñez Espinoza
Erwin Junior Sánchez Paniagua
65′ César Ignacio Pinares Tamayo
Moisés Villarroel Angúlo90′
Luciano Daniel Arriagada Garcia
Diego Horacio Wayar Cruz
Clemente José Montes Barroilhet
Rodrigo Luis Ramallo Cornejo64′
Felipe Andrés Mora Aliaga

Reprezentacja Chile była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Reprezentanty Chile dostały w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Chile w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Boliwii w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.