Argentyna - Paragwaj 1-0 (1-0). 3. kolejka Copa America

W pojedynku 3. kolejki Copa America, który rozegrany został 22 czerwca, drużyna Argentyny zwyciężyła z Paragwajem 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Nacional de Brasília w Brasílii.

3. kolejka Copa America
2021-06-22 02:00 | Stadion: Estádio Nacional de Brasília | Arbiter: Jesús Valenzuela Sáez
Argentyna
Paragwaj
1
0
A. Gómez 10'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Reprezentacja Argentyny wygrała dwa razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Argentyny w 10. minucie spotkania, gdy Alejandro Gomez zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Angel Di Maria.

W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gustava Gómeza z Paragwaju, a w 34. minucie Leandra Paredesa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Argentyny.

W 59. minucie Sergio Aguero został zastąpiony przez Carlosa Correę. Po chwili trener Paragwaju postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Alejandra Romera. Na boisko wszedł Óscar Romero, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 66. a 87. minutą, boisko opuścili reprezentanty Paragwaju: Adrián Cubas, Robert Piris, Gabriel Ávalos, Ángel Romero, na ich miejsce weszli: Ángel Cardozo, Richard Sánchez, Braian Samudio, Carlos González. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alejandra Gomeza, Leandra Paredesa, Angela Di Marii zajęli: Rodrigo De Paul, Nicolás Domínguez, Ángel Correa. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Robertowi Pirisowi z Paragwaju. Była to 78. minuta starcia. W drugiej połowie nie padły gole.

Adrián Andrés Cubas66′
81′ Angel Di Maria
Ángel Rodrigo Romero Villamayor87′
 10′ 72′ Alejandro Gomez
Miguel Ángel Almirón Rejala
34′ 81′ Leandro Daniel Paredes
Robert Ayrton Piris Da Motta78′ 82′
Lionel Messi
Alejandro Romero Gamarra66′
59′ Sergio Aguero
Robert Samuel Rojas Chávez
59′ Carlos Joaquín Correa
Ángel Rodrigo Cardozo Lucena66′
72′ Rodrigo Javier De Paul
Gastón Claudio Giménez
81′ Nicolás Martín Domínguez
Óscar David Romero Villamayor66′
Julián Álvarez
Richard Rafael Sánchez Guerrero82′
81′ Ángel Martín Correa
Carlos Gabriel González Espínola87′
Lautaro Javier Martínez
Braian José Samudio Segovia87′

Drużyna Paragwaju miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Argentyny otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Reprezentacja Argentyny w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Paragwaju w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.