3. kolejka Copa America: Chile - Urugwaj 0-1 (0-0)

W pojedynku 3. kolejki Copa America, który rozegrany został 25 czerwca, reprezentacja Chile przegrała z Urugwajem 0-1 (0-0).

3. kolejka Copa America
2019-06-25 01:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Raphael Claus
Chile
Urugwaj
0
1
E. Cavani 82'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Urugwaju wyszła w zmienionym składzie, za Nicolasa Lodeirę wszedł Nahitan Nandez. W 55. minucie w reprezentacji Chile doszło do zmiany. Igor Lichnovsky wszedł za Gary'ego Medla.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Giovanniemu Gonzálezowi z Urugwaju. Była to 70. minuta meczu. Trener Urugwaju postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Giorgiana De Arrascaetę i na pole gry wprowadził napastnika Jonathana Rodrígueza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 77. minucie Eduardo Vargas został zastąpiony przez Juniora Fernandesa.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Edinson Cavani dla drużyny Urugwaju. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Jonathan Rodríguez.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w reprezentacji Chile za Gonzala Jary wszedł Nicolás Castillo, a w jedenastce Urugwaju Federico Valverde zmienił Sebastiana Coatesa.

Martin Caceres
90′ Gonzalo Jara
José Gimenez
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
Diego Godin
55′ Gary Medel
Federico Valverde90′
77′ Eduardo Vargas
Sebastian Coates90′
55′ Igor Lichnovsky Osorio
Jonathan Javier Rodríguez Portillo76′
90′ Nicolás Ignacio Castillo Mora
Cristhian Stuani
77′ Junior Fernandes

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Chile żadną kartką, natomiast reprezentantom Urugwaju przyznał jedną żółtą.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.