3. kolejka Copa America: Boliwia - Wenezuela 1-3 (0-1)

W spotkaniu 3. kolejki Copa America, które rozegrane zostało 22 czerwca, reprezentacja Boliwii przegrała z Wenezuelą 1-3 (0-1).

3. kolejka Copa America
2019-06-22 21:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: E. Ostojich
J. Martínez 86'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków reprezentacja Boliwii wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Wenezueli objęła prowadzenie. W drugiej minucie Darwin Machís dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zanotował Ronald Hernández.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Leonel Justiniano z Boliwii. Była to szósta minuta starcia. W 34. minucie w drużynie Boliwii doszło do zmiany. Raúl Castro Peñaloza wszedł za Leonarda Vacę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Wenezueli.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Wenezueli w 55. minucie spotkania, gdy Darwin Machís strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Tomás Rincón.

W 59. minucie Juan Añor został zastąpiony przez Yefersona Sotelda. W 63. minucie kartką został ukarany Raúl Castro Peñaloza, piłkarz Boliwii. W 72. minucie Marvin Bejarano został zmieniony przez Roberta Fernándeza, a za Marcela Martinsa wszedł na boisko Gilbert Álvarez, co miało wzmocnić drużynę Boliwii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Darwina Machísa na Josefa Martíneza.

Mimo że jedenastka Boliwii nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 68 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 82. minucie gola kontaktowego strzelił Leonel Justiniano. Asystę przy bramce zanotował Diego Bejarano.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w reprezentacji Wenezueli doszło do zmiany. Jhon Murillo wszedł za José Rondóna.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W tej samej minucie celnym strzałem popisał się Josef Martínez. Bramka padła po podaniu Yefersona Sotelda.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Wuilker Fariñez Aray
72′ Marvin Orlando Bejarano Jimenez
Juan Pablo Añor Acosta59′
 82′ 6′ Leonel Justiniano Arauz
Luis Enrique Del Pino Mago
Fernando Javier Saucedo Pereyra
Junior Leonardo Moreno Borrero
Ramiro Vaca Ponce
Tomás Eduardo Rincón Hernández
78′ Marcelo Moreno Martins
Jefferson David Savarino Quintero
Cristian Paul Arano Ruiz
José Salomón Rondón Giménez86′
34′ Leonardo Vaca Gutiérrez
Jhon Eduard Murillo Romaña86′
34′ 63′ Raúl Castro Peñaloza
Luis Manuel Seijas Gunther
Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte
Yeferson Julio Soteldo Martínez59′
72′ Roberto Carlos Fernández Toro
Fernando Luis Aristeguieta de Luca
Samuel Galindo Suheiro
Josef Alexander Martínez73′  86′
Diego Horacio Wayar Cruz

78′ Gilbert Álvarez Vargas

Sędzia nie ukarał reprezentantów Wenezueli żadną kartką, natomiast piłkarzom Boliwii pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.