1. kolejka Copa America: Urugwaj - Ekwador 5-0 (3-0)

W meczu 1. kolejki Copa America, który rozegrany został 17 czerwca, drużyna Urugwaju wysoko wygrała z Ekwadorem 5-0 (3-0).

1. kolejka Copa America
2019-06-17 00:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Anderson Daronco
A. Mina 78' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urugwaju w szóstej minucie spotkania, gdy Nicolas Lodeiro strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Luis Suarez.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Nicolasowi Lodeiro z Urugwaju. Była to 14. minuta pojedynku. W 24. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska José Quinteros osłabiając tym samym drużynę Ekwadoru. W 29. minucie Ángel Mena został zastąpiony przez Pedro Velasca.

Reprezentacja Ekwadoru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Urugwaju, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Edinson Cavani. Asystę przy golu zaliczył Diego Godin.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 3-0 podwyższył Luis Suarez. Przy zdobyciu bramki asystował Martin Caceres.

Na drugą połowę reprezentacja Ekwadoru wyszła w zmienionym składzie, za Eduara Preciada wszedł Romario Ibarra. W 63. minucie żółtą kartką został ukarany José Gimenez, reprezentant Urugwaju.

Chwilę później trener Urugwaju postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Nahitana Nandeza. Na boisko wszedł Gaston Pereiro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Urugwaju doszło do zmiany. Lucas Torreira wszedł za Nicolasa Lodeiro.

W 78. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Ekwadoru Arturo Mina. W 81. minucie w reprezentacji Urugwaju doszło do zmiany. Federico Valverde wszedł za Matiasa Vecina.

Gabriel Achilier
63′ José Gimenez
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
 6′ 14′ 75′ Nicolas Lodeiro
Jefferson Gabriel Orejuela Izquierdo
64′ Nahitan Nandez
Eduar Ayrton Preciado García46′
81′ Matias Vecino
José Alfredo Quinteros Ordóñez24′
 44′ Luis Suarez
Enner Valencia
 33′ Edinson Cavani
Cristian Leonel Ramírez Zambrano
64′ Gaston Pereiro
Pedro Pablo Velasco Arboleda29′
Marcelo Josemir Saracchi Pintos
Luis Andrés Chicaiza Morales
75′ Lucas Torreira Di Pascua
Carlos Gruezo
81′ Federico Valverde