1. kolejka Copa America: Argentyna - Kolumbia 0-2 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki Copa America, który rozegrany został 16 czerwca, jedenastka Argentyny przegrała z Kolumbią 0-2 (0-0).

D. Zapata 86'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Luis Muriel został zastąpiony przez Rogera Martíneza.

W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Radamela Falcao z Kolumbii, a w 42. minucie Guida Rodrígueza z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Argentyny wyszła w zmienionym składzie, za Angela Di Marię wszedł Rodrigo de Paul. Między 52. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Argentyny i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Kolumbii postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Juana Cuadradę. Na boisko wszedł Jefferson Lerma, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Argentyny doszło do zmiany. Guido Pizarro wszedł za Guida Rodrígueza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kolumbii w 71. minucie spotkania, gdy Roger Martínez zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył James Rodriguez.

W 79. minucie Sergio Aguero został zmieniony przez Matíasa Suáreza, co miało wzmocnić jedenastkę Argentyny. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Radamela Falcao na Duvána Zapatę.

Reprezentacja Argentyny ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Kolumbii, strzelając kolejnego gola. W 86. minucie wynik na 0-2 podwyższył Duván Zapata. Asystę przy bramce zaliczył Jefferson Lerma.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Kolumbia: Duvánowi Zapacie w 87. minucie i Jeffersonowi Lermie w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Yerry Fernando Mina González
52′ Renzo Saravia
Davinson Sánchez Mina
Nicolas Tagliafico
William José Tesillo Gutiérrez
46′ Angel Di Maria
James Rodriguez
Giovani Lo Celso
Wílmar Enrique Barrios Terán
55′ Leandro Daniel Paredes
Juan Cuadrado60′ 64′
42′ 67′ Guido Rodríguez
Andrés Mateus Uribe Villa
Lionel Messi
Radamel Falcao19′ 81′
79′ Sergio Aguero
Jhon Janer Lucumí Bonilla
46′ Rodrigo Javier De Paul
Cristian Zapata
Roberto Maximiliano Pereyra
Edwin Andrés Cardona Bedoya
67′ Guido Pizarro
Roger Beyker Martínez Tobinson14′  71′
79′ Matías Ezequiel Suárez
Duván Esteban Zapata Banguera81′  86′ 87′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę reprezentantom Kolumbii, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze Argentyny otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.