Varteks Varażdin - Dinamo Zagrzeb 0-5 (0-3). Liga chorwacka - 25. kolejka 1. HNL

W meczu 25. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 14 marca, zespół Varteksa Varażdin przegrał wysoko z Dinamo Zagrzeb 0-5 (0-3). Spotkanie odbyło się na Stadionie Anđelko Herjavec w Varaždinie.

M. Oršić 70',78'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 58 razy. Jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała aż 40 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Iyayi Atiemwen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, zdobywając bramkę w siódmej minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Mislav Oršić.

Jedenastka Varteksa Varażdin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Josip Mišić. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lovro Majer.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 24. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Mario Gavranović. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomagał Mislav Oršić.

W 30. minucie kartkę otrzymał Matej Senić z Varteksa Varażdin. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Varteksa Varażdin rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gabrijela Bobana wszedł Damir Peco. Na murawie, jak to często zdarzało się Varteksowi Varażdin w tym sezonie, pojawił się Ivan Posavec, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Mateja Senicia. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Drugą połowę drużyna Varteksa Varażdin rozpoczęła w zmienionym składzie, za Itsukiego Uratę wszedł Leonard Vuk. A kibice Dinamo Zagrzeb nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lirima Kastratiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Iyayi Atiemwen. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić czwartego gola. Na drugą połowę jedenastka Dinamo Zagrzeb wyszła w zmienionym składzie, za Rasmusa Lauritsena wszedł Robert Burton.

W 64. minucie za Josipa Mišicia wszedł Marko Tolić. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Bartolowi Franjiciowi, zawodnikowi Dinamo Zagrzeb.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Zagrzeb w 70. minucie spotkania, gdy Mislav Oršić zdobył czwartą bramkę. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Lovra Majera.

W 73. minucie Petar Stojanović został zmieniony przez Izeta Hajrovicia, co miało wzmocnić jedenastkę Dinamo Zagrzeb. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Tkalčić na Kerima Memiję. W 75. minucie kartkę obejrzał Neven Đurasek z zespołu gospodarzy.

W 78. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mislav Oršić z Dinamo Zagrzeb. Po raz trzeci asystę zaliczył Lovro Majer.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Varteksa Varażdin doszło do zmiany. Agon Elezi wszedł za Ivana Posaveca. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-5.

Dominik Livaković
74′ Nikola Tkalčić
Petar Stojanović73′
Maks Juraj Čelić
Rasmus Lauritsen46′
Marko Stolnik
Dino Perić
46′ Itsuki Urata
Marijan Čabraja
Igor Postonjski
Iyayi Believe Atiemwen  7′ 46′
Jurica Grgec
Josip Mišić  16′ 64′
30′ 46′ Matej Senić
Lovro Majer
Andris Herrera Palomino
Mislav Oršić  70′, 78′
Jorge Leonardo Obregón Rojas
Bartol Franjić67′
46′ Gabrijel Boban
Mario Gavranović  24′
Matija Kovačić
Danijel Zagorac
74′ Kerim Memija
Stefan Ristovski
46′ 80′ Ivan Posavec
Robert Lee Burton46′
75′ Neven Đurasek
Luka Ivanušec
80′ Agon Elezi
Kristijan Jakić
Matija Kolarić
Marko Tolić64′
46′ Damir Peco
Izet Hajrović73′
46′ Leonard Vuk
Lirim Kastrati46′
Borna Petrović
Bruno Petković

Zespół Dinamo Zagrzeb był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Dinamo Zagrzeb w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.