Slaven Koprivnica - Varteks Varażdin 1-0 (0-0). Liga chorwacka - 36. kolejka 1. HNL

W starciu 36. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 22 maja, drużyna Slavenu Koprivnica wygrała z Varteksem Varażdin 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Gradski Stadion.

L. Zvonarek 88'

Był to mecz drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą siódmy i 10. zespół 1. HNL-u.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 spotkań drużyna Slavenu Koprivnica wygrała 19 razy i zanotowała 13 porażek oraz 15 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Mitchowi Apauowi z drużyny gospodarzy. Była to 31. minuta meczu.

W 34. minucie Leonard Vuk zastąpił Itsukiego Uratę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Slavenu Koprivnica wyszedł w zmienionym składzie, za Nemanję Glavčicia wszedł Lovro Zvonarek. W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Törlesa Knölla z Slavenu Koprivnica, a w 58. minucie Mateja Senicia z drużyny przeciwnej.

Niedługo później trener Slavenu Koprivnica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Ivan Delić, a murawę opuścił Törles Knöll. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Varteksa Varażdin doszło do zmiany. Gabrijel Boban wszedł za Agona Eleziego. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brunona Bogojevicia, piłkarza Slavenu Koprivnica.

W 78. minucie boisko opuścili piłkarze Slavenu Koprivnica: Tomislav Bożić, Antonio Bosec, a na ich miejsce weszli Frano Mlinar, Bruno Bogojević. Trener Varteksa Varażdin postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Igora Postonjskiego i na pole gry wprowadził napastnika Leona Benkę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 42 ataki oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania bramkę zdobył Lovro Zvonarek. W zdobyciu bramki pomógł Karlo Lulić.

W 90. minucie żółtą kartkę otrzymał Jorge Obregón z Varteksa Varażdin. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Matija Vuic wszedł za Mitcha Apaua. 14 minut później za czerwoną kartkę zszedł z boiska Agon Elezi osłabiając tym samym zespół Varteksa Varażdin.

Oliver Zelenika
31′ 90′ Mitch Apau
Matej Senić58′
Franjo Prce
Jorgo Pëllumbi
Damian van Bruggen
Ivan Novoselec
74′ 78′ Bruno Bogojević
Agon Elezi90′ 72′
Karlo Lulić
Damir Peco
46′ Nemanja Glavčić
Neven Đurasek
Bruno Goda
Leonard Vuk34′
78′ Frano Mlinar
Igor Postonjski85′
Ivan Krstanović
Jorge Leonardo Obregón Rojas90′
52′ 69′ Törles Knöll
Andris Herrera Palomino
Ivan Filipović
Matija Kovačić
78′ Antonio Bosec
Maks Juraj Čelić
78′ Tomislav Bożić
Kerim Memija
Gonzalo Julian Gamarra Leyton
Marko Stolnik
90′ Matija Vuic
Nikola Tkalčić
46′  88′ Lovro Zvonarek
Jurica Grgec
69′ Ivan Delić
Itsuki Urata34′
Miroslav Iličić
Leon Benko85′
Nikola Turanjanin
Gabrijel Boban72′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Varteksa Varażdin wykorzystał wszystkie zmiany.