Slaven Koprivnica - NK Osijek 0-2 (0-2). Liga chorwacka - 12. kolejka 1. HNL

17 października na Gradski Stadion odbyło się starcie 12. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Slavenu Koprivnica i NK Osijek. Pojedynek zakończył się zwycięstwem NK Osijek 2-0. Mecz obejrzało 467 widzów.

12. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-10-17 15:00 | Stadion: Gradski Stadion | Widzów: 467 | Arbiter: Duje Strukan
D. Nejašmić 45'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Slavenu Koprivnica przebywa na dole tabeli zajmując dziewiąte miejsce, za to jedenastka NK Osijek zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 74 spotkania zespół NK Osijek wygrał 27 razy i zanotował 26 porażek oraz 21 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie kartką został ukarany Petar Bočkaj, piłkarz NK Osijek.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników NK Osijek w 22. minucie spotkania, gdy Amer Hiroš zdobył pierwszą bramkę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Slaven Koprivnica: Brunonowi Bogojeviciowi w 36. i Mihailowi Caimacovowi w 37. minucie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka NK Osijek, strzelając kolejnego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Darko Nejašmić. Asystę zaliczył Petar Bočkaj.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Kibice Slavenu Koprivnica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Arijana Brkovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Nemanja Glavčić. Na drugą połowę jedenastka Slavenu Koprivnica wyszła w zmienionym składzie, za Ivana Krstanovicia wszedł Mateo Monjac.

Trener NK Osijek postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Marin Pilj, a murawę opuścił Vedran Jugović. W 71. minucie László Kleinheisler został zmieniony przez Damjana Bohara. Między 71. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Slavenu Koprivnica: Zoran Kvrżić, Mihail Caimacov, Alen Grgić, na ich miejsce weszli: Nedim Hadžić, Mateo Kocijan, Hansel Zapata. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Amera Hiroša, Mihreta Topcagicia, Ivana Fiolicia zajęli: Mihael Žaper, Ramón Mierez, Šime Gržan.

W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matka Zirduma z Slavenu Koprivnica, a w 86. minucie Mile Škoricia z drużyny przeciwnej.

Zespół Slavenu Koprivnica zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze Slavenu Koprivnica dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.