Slaven Koprivnica - Lokomotiva Zagrzeb 1-2 (0-1). Liga chorwacka - 2. kolejka 1. HNL

24 lipca na Gradski Stadion odbył się pojedynek 2. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Slavenu Koprivnica i Lokomotivy Zagrzeb. Mecz zakończył się zwycięstwem Lokomotivy Zagrzeb 2-1. Na stadionie stawiło się 513 widzów.

J. Pivarić 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 starć zespół Lokomotivy Zagrzeb wygrał 17 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Enis Çokaj wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lokomotivy Zagrzeb, zdobywając bramkę w 22. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Branimir Cipetić.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lokomotivy Zagrzeb.

Drugą połowę drużyna Slavenu Koprivnica rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lovra Zvonarka wszedł Mateo Monjac. W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Arijanowi Brkoviciowi, piłkarzowi Slavenu Koprivnica.

W 62. minucie za Marina Laušicia wszedł Antonio Bosec. Trener Slavenu Koprivnica postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Arijana Brkovicia i na pole gry wprowadził napastnika Mihaela Mlinaricia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 66. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Ivan Krstanović.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Luka Stojković wszedł za Marka Dabrę.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 89. minucie Josip Pivarić dał prowadzenie swojej jedenastce.

W ósmej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy Lokomotivy Zagrzeb: Mate Maleš, Kemal Osmanković, a na ich miejsce weszli Aliyu Ibrahim, Josip Pivarić. Sześć minut później arbiter pokazał kartkę Antoniowi Boscowi z Slavenu Koprivnica. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Enis Çokaj  22′
62′ Marin Laušić
Aliyu Ibrahim90′
46′ Lovro Zvonarek
Josip Pivarić  89′ 90′
47′ 62′ Arijan Brković
Mateo Marić
 66′ (k.) Ivan Krstanović
Lukas Kačavenda
Nemanja Glavčić
Marko Dabro87′
Antun Marković
Luka Matasović
62′ 90′ Antonio Bosec
Mate Maleš90′
62′ Mihael Mlinarić
Luka Stojković87′
46′ Mateo Monjac
Marko Vranjković

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Slavenu Koprivnica przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.