Slaven Koprivnica - HNK Šibenik 2-2 (2-2). Liga chorwacka - 22. kolejka 1. HNL

W meczu 22. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 19 lutego, drużyna Slavenu Koprivnica zremisowała z HNK Sibenik 2-2 (2-2). Pojedynek odbył się na Gradski Stadion.

D. Jurić 40'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka HNK Sibenik zajmowała szóstą, natomiast zespół Slavenu Koprivnica - siódmą pozycję.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Drużyna Slavenu Koprivnica wygrała aż 16 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Sibenik w 21. minucie spotkania, gdy Prince Ampem zdobył pierwszą bramkę.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Franja Prce z Slavenu Koprivnica, a w 36. minucie Josipa Kvesicia z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Slavenu Koprivnica ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Deni Jurić. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Törles Knöll. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Slavenu Koprivnica przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie bramkę wyrównującą zdobył Miroslav Iličić.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Na drugą połowę jedenastka HNK Sibenik wyszła w zmienionym składzie, za Juana Mesę, Josipa Kvesicia weszli Boris Pandża, Marcos Mina. W 48. minucie Deni Jurić został zastąpiony przez Ignacia Bailonego.

W 55. minucie kartkę otrzymał Nemanja Glavčić z drużyny gospodarzy. Po chwili trener Slavenu Koprivnica postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Miroslava Iličicia. Na boisko wszedł Ivan Krstanović, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 76. minucie w jedenastce Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Mitch Apau wszedł za Franja Prce.

A kibice HNK Sibenik nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikolę Raka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Emir Sahiti. Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Karlo Lulić, piłkarz Slavenu Koprivnica. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce HNK Sibenik doszło do zmiany. Isnik Alimi wszedł za Maria Ćuricia.

Karlo Bilić
31′ 76′ Franjo Prce
Josip Kvesić36′ 46′
Damian van Bruggen
Martin Pajić
55′ Nemanja Glavčić
Gordon Schildenfeld
85′ Karlo Lulić
Prince Obeng Ampem  21′
 44′ 65′ Miroslav Iličić
Deni Jurić  40′ 48′
 43′ Törles Knöll
Emir Sahiti77′
Ivan Čović
Lovre Rogić
76′ Mitch Apau
Nikola Rak77′
65′ Ivan Krstanović
Toni Španja

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Slavenu Koprivnica, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna HNK Sibenik w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.