Slaven Koprivnica - HNK Rijeka 0-2 (0-1). Liga chorwacka - 34. kolejka 1. HNL

W starciu 34. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 12 maja, drużyna Slavenu Koprivnica przegrała z HNK Rijeka 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Gradski Stadion.

J. Drmic 69'

Zespół Slavenu Koprivnica przed meczem zajmował siódme miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 74 pojedynki jedenastka HNK Rijeka wygrała 33 razy i zanotowała 13 porażek oraz 28 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę HNK Rijeka w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Franko Andrijašević. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki HNK Rijeka.

Drugą połowę drużyna Slavenu Koprivnica rozpoczęła w zmienionym składzie, za Törlesa Knölla wszedł Stipe Bačelić-Grgić. W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Frana Mlinara z Slavenu Koprivnica, a w 55. minucie Lukę Menalo z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Rijeka w 69. minucie spotkania, gdy Josip Drmić strzelił z karnego drugiego gola. W 70. minucie Karlo Lulić został zastąpiony przez Lovra Zvonarka.

W tej samej minucie trener Slavenu Koprivnica postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Edin Julardžija, a murawę opuścił Nemanja Glavčić. Na murawie, jak to często zdarzało się HNK Rijeka w tym sezonie, pojawił się Daniel Štefulj, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Andryję Vukčevicia. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Od 80 minuty boisko opuścili zawodnicy HNK Rijeka: Domagoj Pavičić, Josip Drmić, Luka Menalo, na ich miejsce weszli: Adam Gnezda, Sterling Yatékée, Adrian Liber. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ivana Krstanovicia, Tomislava Bożicia zajęli: Ivan Delić, Damian van Bruggen.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Ivan Tomečak
88′ Tomislav Bożić
Luka Capan
Franjo Prce
João Rodrigo Pereira Escoval
Bruno Goda
Andrija Vukčević75′
70′ Karlo Lulić
Nino Galović
70′ Nemanja Glavčić
Domagoj Pavičić80′
54′ Frano Mlinar
Stjepan Lončar
Goran Paracki
Franko Andrijašević  40′
88′ Ivan Krstanović
Luka Menalo55′ 90′
46′ Törles Knöll
Daniel Štefulj75′
88′ Damian van Bruggen
Darko Velkovski
46′ Stipe Bačelić-Grgić
Adam Gnezda Čerin80′
70′ Edin Julardžija
Ivan Lepinjica
70′ Lovro Zvonarek
Adrian Liber90′
88′ Ivan Delić
Robert Mudražija
Miroslav Iličić
Sterling Yatékée81′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka HNK Rijeka w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.