Slaven Koprivnica - Dinamo Zagrzeb 1-4 (0-2). Liga chorwacka - 10. kolejka 1. HNL

25 września na Gradski Stadion odbyło się spotkanie 10. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Slavenu Koprivnica i Dinamo Zagrzeb. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 4-1. Na stadionie stawiło się 993 widzów.

10. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-09-25 17:00 | Stadion: Gradski Stadion | Widzów: 993 | Arbiter: Dario Kulušić
D. Čop 76'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 72 razy. Drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała aż 54 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko siedem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie kartkę otrzymał Bruno Goda z Slavenu Koprivnica.

Tymczasem zawodnicy Dinamo Zagrzeb nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie bramkę zdobył Deni Jurić. Przy strzeleniu gola asystował Martin Baturina.

W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Mihailowi Caimacovowi, piłkarzowi Slavenu Koprivnica.

Drużyna Slavenu Koprivnica ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 43. minucie trafił Mislav Oršić. Sytuację bramkową stworzył Bruno Petković.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Mario Marina, zawodnik gospodarzy.

Na drugą połowę zespół Slavenu Koprivnica wyszedł w zmienionym składzie, za Mihaila Caimacova, Nemanję Glavčicia weszli Arijan Brković, Hansel Zapata.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Bruno Petković. Bramka padła po podaniu Luki Ivanušeca.

Trener Slavenu Koprivnica wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mihaela Mlinaricia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mateo Kocijan. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszą bramkę. W 61. minucie Bruno Petković został zmieniony przez Arijana Ademiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Zagrzeb w 76. minucie spotkania, gdy Duje Czop strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zaliczył Amer Gojak.

Zawodnicy Slavenu Koprivnica szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie wynik ustalił Alen Grgić. Bramka padła po podaniu Hansela Zapaty.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Arijanowi Ademiemu z drużyny gości. Była to 83. minuta meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-4.

Bartol Franjić
14′ Bruno Goda
Kévin Théophile-Catherine
34′ 46′ Mihail Caimacov
Josip Mišić
Damian van Bruggen
Stefan Ristovski
45′ 90′ Mario Marina
Martin Baturina72′
46′ Nemanja Glavčić
Luka Ivanušec61′
60′ Mateo Kocijan
Mislav Oršić  43′ 70′
 80′ Alen Grgić
Bruno Petković  50′ 61′
Ivan Krstanović
Deni Jurić  23′ 62′
Antun Marković
Dinko Horkaš
90′ Antonio Bosec
Emir Dilaver
82′ Ian Ganzulic
Marin Leovac
46′ Arijan Brković
Josip Šutalo
Nedim Hadžić
Arijan Ademi61′ 83′
Marin Laušić
Amer Gojak61′
60′ Mihael Mlinarić
Marko Tolić72′
Mateo Monjac
Duje Czop70′  76′
46′ 82′ Hansel Orlando Zapata Zape
Luka Menalo62′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Slavenu Koprivnica, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.