Slaven Koprivnica - Dinamo Zagrzeb 0-2 (0-0). Liga chorwacka - 32. kolejka 1. HNL

1 maja na Gradski Stadion odbył się pojedynek 32. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Slavenu Koprivnica i Dinamo Zagrzeb. Mecz zakończył się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 2-0.

M. Oršić 86'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Slavenu Koprivnica przebywa na dole tabeli zajmując siódmą pozycję, za to drużyna Dinamo Zagrzeb zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 70 razy. Zespół Dinamo Zagrzeb wygrał aż 53 razy, zremisował 11, a przegrał tylko sześć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Slaven Koprivnica: Brunonowi Godzie w 21. i Ivanowi Čoviciowi w 22. minucie.

W 57. minucie Miroslav Iličić został zastąpiony przez Stipe Bačelicia-Grgicia. A kibice Dinamo Zagrzeb nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marka Tolicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Josip Mišić. Posunięcie trenera było słuszne. Marka Tolicia zdobył dającą prowadzenie bramkę w 64. minucie spotkania.

Bramkarz Slavenu Koprivnica wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż 12 razy, ale nie zachował czystego konta. W tej samej minucie bramkę zdobył Marko Tolić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 65. minucie Kim Hyun-Woo został zmieniony przez Gonzala Gamarrę, co miało wzmocnić zespół Slavenu Koprivnica. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lovra Majera na Lirima Kastratiego. Po chwili trener Slavenu Koprivnica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Franck Etoundi, a murawę opuścił Törles Knöll. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Slavenu Koprivnica: Edin Julardžija, Frano Mlinar, a na ich miejsce weszli Goran Paracki, Antonio Bosec.

W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Frana Mlinara z Slavenu Koprivnica, a w 82. minucie Lirima Kastratiego z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Slavenu Koprivnica ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 86. minucie wynik ustalił Mislav Oršić. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 zdobytych bramek. Asystę zanotował Kristijan Jakić.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Robert Burton, Kévin Théophile-Catherine, Izet Hajrović, a na ich miejsce weszli Luka Ivanušec, Arijan Ademi, Mislav Oršić. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Tomislav Bożić z Slavenu Koprivnica. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Dominik Livaković
90′ Tomislav Bożić
Petar Stojanović
65′ Hyun-Woo Kim
Rasmus Lauritsen
73′ Goran Paracki
Dino Perić
73′ Antonio Bosec
Joško Gvardiol
Karlo Lulić
Josip Mišić59′
Nemanja Glavčić
Kristijan Jakić
21′ Bruno Goda
Arijan Ademi90′
Damian van Bruggen
Luka Ivanušec90′
57′ Miroslav Iličić
Mislav Oršić  86′ 90′
73′ Törles Knöll
Lovro Majer72′
22′ Ivan Čović
Danijel Zagorac
65′ Gonzalo Julian Gamarra Leyton
Marijan Čabraja
Franjo Prce
Marin Leovac
57′ Stipe Bačelić-Grgić
Stefan Ristovski
73′ Edin Julardžija
Kévin Théophile-Catherine90′
73′ 75′ Frano Mlinar
Robert Lee Burton90′
Ivan Delić
Marko Tolić59′  64′
73′ Franck Mbia Etoundi
Izet Hajrović90′

Lirim Kastrati72′ 82′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Dinamo Zagrzeb przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.