Puchar Chorwacji: Varteks Varażdin - HNK Rijeka 1-2 (0-0)

30 października na Stadionie Anđelko Herjavec w Varaždinie odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Chorwacji pomiędzy drużynami Varteksa Varażdin a HNK Rijeka. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem HNK Rijeka 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,399 widzów.

Chorwacja - Puchar Chorwacji
2019-10-30 19:30 | Stadion: Stadion Anđelko Herjavec | Widzów: 1399 | Arbiter: I. Pajač
A. Gorgon 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 59 razy. Drużyna HNK Rijeka wygrała aż 25 razy, zremisowała 20, a przegrała tylko 14.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mateja Senicia z Varteksa Varażdin, a w 33. minucie Jakova Puljicia z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy zawodnicy HNK Rijeka nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu bramkę zdobył Petar Mamić.

W 49. minucie kartkę obejrzał Ivan Roca z jedenastki gospodarzy.

Drużyna Varteksa Varażdin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik na 0-2 podwyższył Alexander Gorgon.

W 66. minucie Dominik Glavina został zastąpiony przez Karla Težaka. Między 70. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy HNK Rijeka: Robert Murić, Jakov Puljić, Alexander Gorgon, na ich miejsce weszli: Dani Iglesias, Matko Babić, Luka Capan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ivana Rocy, Ivana Posaveca zajęli: Leonard Vuk, Mohammad Mehdikhani. W 81. minucie kartkę dostał Ivan Miličević, piłkarz gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Leonard Vuk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Varteksa Varażdin, zdobywając bramkę w 83. minucie meczu. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastce Varteksa Varażdin zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny HNK Rijeka.

Andrej Prskalo
85′ Matija Kolarić
Petar Mamić  47′
81′ Ivan Miličević
Roberto Punčec
75′ Ivan Posavec
Dario Župarić85′
Franjo Prce
Tibor Halilović
6′ Matej Senić
Zoran Kvrżić
90′ Marko Stolnik
Ivan Lepinjica
Nikola Tkalčić
Stjepan Lončar
Jessie Guera Djou
Robert Murić70′
49′ 71′ Ivan Roca
Alexander Gorgon  54′ 82′
66′ Dominik Glavina
Momčilo Raspopović
66′ Karlo Težak
Ivan Tomečak
71′  83′ Leonard Vuk
Luka Capan82′
Leon Benko
Daniel Iglesias Gago70′
75′ Mohammad Mehdi Mehdikhani
Matko Babić78′

Zawodnicy Varteksa Varażdin dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.