Puchar Chorwacji: Slaven Koprivnica - Lokomotiva Zagrzeb 1-3 (1-0)

30 maja na Gradski Stadion odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Chorwacji pomiędzy drużynami Slavenu Koprivnica a Lokomotivy Zagrzeb. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Lokomotivy Zagrzeb 3-1, który wywalczyła awans.

M. Uzuni 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Lokomotivy Zagrzeb wygrała aż 16 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavenu Koprivnica w szóstej minucie spotkania, gdy Bruno Goda zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Slavenu Koprivnica.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Bruno Goda z zespołu gospodarzy. Była to 49. minuta spotkania. W 57. minucie Oliver Petrak został zmieniony przez Marka Tolicia.

Drużyna Lokomotivy Zagrzeb wyrównała wynik meczu. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Enis Çokaj.

W 72. minucie w zespole Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Arijan Brković wszedł za Nemanję Glavčicia.

Niedługo później Marko Tolić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lokomotivy Zagrzeb, strzelając kolejnego gola w 79. minucie pojedynku. W następstwie utraty gola trener Slavenu Koprivnica postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Jeffrena i na pole gry wprowadził napastnika Mateusa Limę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Michele Šego wszedł za Karla Lulicia.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Cztery minuty później zmusił do kapitulacji bramkarza Myrto Uzuni. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W doliczonej szóstej minucie starcia w drużynie Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Dino Halilović wszedł za Enisa Çokaja. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Ivo Grbić
 6′ 49′ Bruno Goda
Jon Mersinaj
72′ Nemanja Glavčić
Iyayi Believe Atiemwen66′
86′ Bermudez Suarez Jeffren
Enis Çokaj  67′ 90′
90′ Karlo Lulić
Ivan Čeliković
72′ Arijan Brković
Dominik Kovačić
Mateas Delić
Dino Halilović90′
Niko Havelka
Kristijan Jakić57′
86′ Mateus Lima Cruz
Jorge Sammir66′
90′ Michele Šego
Marko Tolić57′  79′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Slavenu Koprivnica przyznał jedną żółtą.

Zespół Slavenu Koprivnica w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.