Puchar Chorwacji: NK Zadar - NK Osijek 0-3 (0-2)

23 października na Stadionie Stanovi odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Chorwacji pomiędzy drużynami NK Zadar a NK Osijek. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem NK Osijek 3-0, który wywalczyło awans. Starcie obejrzało 500 widzów.

A. Mance 32'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 48 pojedynków zespół NK Osijek wygrał 23 razy i zanotował 15 porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka NK Osijek zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu NK Zadar była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników NK Osijek w 28. minucie spotkania, gdy Josip Špoljarić strzelił pierwszego gola.

Zespół NK Zadar ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Antonio Mance. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka NK Zadar rozpoczęła w zmienionym składzie, za Josipa Sušicia wszedł Luka Zdrilić. W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Merveille'a Ndockyta z NK Osijek, a w 69. minucie Jure Jerbicia z drużyny przeciwnej.

W 71. minucie w drużynie NK Osijek doszło do zmiany. Mihael Žaper wszedł za Marina Pilja. W tej samej minucie za Jure Jerbicia wszedł Edi Kulaš. Po chwili trener NK Osijek postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Karla Kamenara wszedł Igor Carioca, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie Roko Nakić został zmieniony przez Josipa Stokicia, co miało wzmocnić drużynę NK Zadar. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Boška Šutalę na Danijela Lončara.

W 86. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Josip Špoljarić z NK Osijek. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.