Puchar Chorwacji: Inter Zaprešic - NK Osijek 0-2 (0-1)

4 grudnia na Stadionie ŠRC Zaprešić w Zaprešiciu odbył się mecz rozgrywek o Puchar Chorwacji pomiędzy drużynami Interu Zapresic a NK Osijek. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem NK Osijek 2-0, który wywalczyło awans. Na stadionie stawiło się 250 widzów.

Chorwacja - Puchar Chorwacji
2019-12-04 16:30 | Stadion: Stadion Ivan Laljak-Ivić | Widzów: 250 | Arbiter: I. Bebek
Inter Zaprešic
NK Osijek
0
2
M. Marić 1'
P. Bočkaj 79'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Jedenastka NK Osijek wygrała aż 30 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Mirko Marić.

Od 25. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu NK Osijek.

Na drugą połowę drużyna Interu Zapresic wyszła w zmienionym składzie, za Ivana Čelikovicia wszedł Stjepan Vego. W 54. minucie Juraj Ljubić zastąpił Borislava Tsoneva.

Niedługo później trener NK Osijek postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Dmytra Lyopę. Na boisko wszedł Petar Bočkaj, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Antonia Mancego z NK Osijek, a w 78. minucie Borislava Tsoneva z drużyny przeciwnej. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Interu Zapresic doszło do zmiany. Valon Ahmedi wszedł za Josipa Mitrovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NK Osijek w 79. minucie spotkania, gdy Petar Bočkaj strzelił drugiego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Ivica Ivušić
25′ Gordan Barić
Talys Alves Pereira Oliveira
46′ Ivan Čeliković
Igor Silva de Almeida
45′ Damir Grgić
Mile Škorić
Ivan Tatomirović
Boško Šutalo42′
54′ Juraj Ljubić
László Kleinheisler
Igor Postonjski
Dmytro Lopa68′
Ivan Mamut
Merveille Valthy Streeker Ndockyt88′
77′ Josip Mitrović
Tomelin Gutieri Guti
77′ Valon Ahmedi
Danijel Lončar
54′ 78′ Borislav Aleksandrov Tsonev
Petar Bočkaj68′  79′
Frano Mlinar
Vedran Jugović88′
46′ Stjepan Vego
Karlo Kamenar
William Joel Tchuameni Kouemo
Jerry Uche Mbakogu80′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze NK Osijek dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.