Puchar Chorwacji: HNK Rijeka - NK Osijek 3-2 (0-1)

31 maja na Stadionie HNK Rijeka odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Chorwacji pomiędzy drużynami HNK Rijeka a NK Osijek. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem HNK Rijeka 3-2, który wywalczył awans.

P. Bočkaj 16',48'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 84 mecze drużyna HNK Rijeka wygrała 36 razy i zanotowała 29 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Petar Bočkaj wywołał eksplozję radości wśród kibiców NK Osijek , strzelając gola w 16. minucie pojedynku.

W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hrvoje Smolčicia z HNK Rijeka, a w 24. minucie László Kleinheislera z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny NK Osijek.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartkę otrzymał Mihael Žaper z zespołu gości.

Drużyna HNK Rijeka ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 48. minucie Petar Bočkaj ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 0-2.

W 51. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Tiborowi Haliloviciowi, zawodnikowi HNK Rijeka. W 54. minucie Nino Galović został zmieniony przez Darka Velkovskiego. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Robert Murić, Stjepan Lončar, a na ich miejsce weszli Tibor Halilović, Alexander Gorgon.

W 56. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał László Kleinheisler z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 24. minucie. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie NK Osijek doszło do zmiany. Vedran Jugović wszedł za Erosa Grezdę.

Zawodnicy HNK Rijeka odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 1-2 w 66. minucie zdobył Robert Murić. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Trener HNK Rijeka postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Hrvoje Smolčicia i na pole gry wprowadził napastnika Sterlinga Yateke'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom NK Osijek: Talysowi Oliveirze w 70. i Vedranowi Jugoviciowi w 72. minucie. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Antonio-Mirko Čolak. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 80. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Darkowi Velkovskiemu z HNK Rijeka.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół HNK Rijeka przyniosły efekt bramkowy. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Sterling Yateke.

W 87. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Hrvoje Smolčić, osłabiając drużynę gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 17. minucie. W 88. minucie Talys Oliveira został zmieniony przez Merveille'a Ndockyta, a za Mihaela Žapera wszedł na boisko Jerry Mbakogu, co miało wzmocnić zespół NK Osijek. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonia-Mirka Čolaka na João Escovala. W doliczonym czasie gry sędzia przyznał żółte kartki Ivanowi Lepinjicy, Luce Capanowi z HNK Rijeka i Igorowi Carioce, Merveille'owi Ndockytowi z drużyny gości.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Ivica Ivušić
54′ Nino Galović
Talys Alves Pereira Oliveira70′ 88′
17′ 87′ 67′ Hrvoje Smolčić
Mile Škorić
90′ Luka Capan
Petar Bočkaj  16′, 48′
51′ 54′ Tibor Halilović
László Kleinheisler24′ 56′
90′ Ivan Lepinjica
Mihael Žaper46′ 88′
 74′ (k.) 90′ Antonio-Mirko Čolak
Eros Grezda62′
54′ Alexander Gorgon
Mirko Marić
Andrej Prskalo
Marko Malenica
90′ João Rodrigo Pereira Escoval
Tomelin Gutieri Guti
54′ 80′ Darko Velkovski
Vedran Jugović62′ 72′
54′ Stjepan Lončar
Merveille Valthy Streeker Ndockyt88′ 90′
54′  66′ Robert Murić
Antonio Mance
Felipe Augusto Rodrigues Pires
Jerry Uche Mbakogu88′
67′  86′ Sterling Yateke
Josip Špoljarić

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom HNK Rijeka, a zawodnikom gości przyznał sześć żółtych i jedną czerwoną.

Zespół HNK Rijeka w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.