Reklama

Reklama

Puchar Chorwacji: HNK Rijeka - Dinamo Zagrzeb 1-0 (1-0)

5 lutego na Stadionie HNK Rijeka odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Chorwacji pomiędzy drużynami HNK Rijeka a Dinamo Zagrzeb. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem HNK Rijeka 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 4,257 widzów.

5 lutego na Stadionie HNK Rijeka odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Chorwacji pomiędzy drużynami HNK Rijeka  a Dinamo Zagrzeb. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem HNK Rijeka 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 4,257 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 85 razy. Zespół Dinamo Zagrzeb wygrał aż 46 razy, zremisował 19, a przegrał tylko 20.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HNK Rijeka w 16. minucie spotkania, gdy Antonio-Mirko Čolak strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ivan Lepinjica z drużyny gospodarzy. Była to 21. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki HNK Rijeka.

Reklama

W 62. minucie za Lovra Majera wszedł Mario Gavranović. W 71. minucie Damian Kądzior został zmieniony przez Izeta Hajrovicia, a za Marina Leovaca wszedł na boisko Mario Ćuže, co miało wzmocnić drużynę Dinamo Zagrzeb. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stjepana Lončara na Boadu Acosty'ego oraz Ivana Tomečaka na Momčila Raspopovicia.

Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom HNK Rijeka i trzy drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Dinamo Zagrzeb pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Dinamo Zagrzeb w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL