Puchar Chorwacji: HNK Gorica - Slaven Koprivnica 1-2 (0-1)

4 grudnia na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Chorwacji pomiędzy drużynami HNK Gorica a Slavenu Koprivnica. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Slavenu Koprivnica 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 700 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Krystiana Nowaka występującego w Slavenie Koprivnica.

I. Krstanović 75'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Slavenu Koprivnica nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Božo Mikulić.

Między 14. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Slavenu Koprivnica i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Slavenu Koprivnica.

Drugą połowę jedenastka HNK Gorica rozpoczęła w zmienionym składzie, za Musę Muhammeda wszedł Jiloan Hamad. Także w drużynie Slavenu Koprivnica w czasie przerwy zaszły zmiany, za Mateusa Limę wszedł Muzafer Ejupi.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 53. minucie Pape Ndiaye wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ivan Krstanović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavenu Koprivnica, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie meczu. W 76. minucie Marijan Čabraja zastąpił Łukasza Zwolińskiego.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Brunonowi Bogojeviciowi z Slavenu Koprivnica. Chwilę później trener Slavenu Koprivnica postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ivana Krstanovicia wszedł Krystian Nowak, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie starcia, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Goranowi Parackiemu i Kristijanowi Lovriciowi.

Dwie minuty później w zespole Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Matko Zirdum wszedł za Nemanję Glavčicia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Ivan Filipović
76′ Marijan Čabraja
Tomislav Bożić39′
Aleksandar Jovičić
Bruno Goda
Krešimir Krizmanić
Božo Mikulić  11′
46′ Musa Muhammed
Bruno Bogojević82′
90′ Kristijan Lovrić
Ivan Krstanović  75′ 87′
 53′ 36′ Pape Cherif Ndiaye
Mateus Lima Cruz46′
Kristijan Kahlina
Antonijo Ježina
Hrvoje Babec
Krystian Nowak87′
46′ Jiloan Hamad
Mateas Delić
76′ Łukasz Zwoliński
Muzafer Ejupi46′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gości. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy HNK Gorica dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka HNK Gorica w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.