Puchar Chorwacji: HNK Gorica - Hajduk Split 2-1 (0-0)

30 października na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Chorwacji pomiędzy drużynami HNK Gorica a Hajduka Split. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem HNK Gorica 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 3,011 widzów.

Chorwacja - Puchar Chorwacji
2019-10-30 17:00 | Stadion: ŠRC Velika Gorica | Widzów: 3011 | Arbiter: F. Jović
S. Jurić 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół HNK Gorica wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mijo Caktaš z jedenastki gości. Była to 19. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół HNK Gorica rozpoczął w zmienionym składzie, za Martina Maločę, Jiloana Hamada weszli Matthew Steenvoorden, Kristijan Lovrić. W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joeya Suka z HNK Gorica, a w 63. minucie Filipa Bradaricia z drużyny przeciwnej.

W tym czasie to piłkarze HNK Gorica otworzyli wynik. W 64. minucie bramkę zdobył Kristijan Lovrić.

W 65. minucie kartkę obejrzał Josip Posavec z Hajduka Split. W 71. minucie Samuel Eduok został zastąpiony przez Marina Jakoliša. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w drużynie HNK Gorica doszło do zmiany. Hrvoje Babec wszedł za Matyję Dvornekovicia.

W 81. minucie kartkę dostał Ardian Ismajli, zawodnik Hajduka Split.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HNK Gorica w 85. minucie spotkania, gdy Joey Suk strzelił drugiego gola. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Hajduka Split doszło do zmiany. Tonio Teklić wszedł za Stefana Simiča.

Między 88. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom HNK Gorica i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 89. minucie wynik ustalił Stanko Jurić.

Jedenastce Hajduka Split zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu HNK Gorica.

HNK Gorica
88′ Ivan Čović
Stefan Simič86′
46′ Jiloan Hamad
Hamza Barry
46′ Martin Maloča
Filip Bradarić63′
Mario Marina
Mijo Caktaš19′
 85′ 58′ Joey Suk
Samuel Emem Eduok71′
78′ Matija Dvorneković
Stanko Jurić  89′
89′ Łukasz Zwoliński
Jairo de Macedo da Silva88′
Kristijan Kahlina
Goran Blażević
46′ Matthew Steenvoorden
Ivan Dolček
78′ Hrvoje Babec
Oleksandr Svatok
Patrik Periša
Mario Vušković
46′  64′ Kristijan Lovrić
Anthony Kalik
Justin Mathieu
Tonio Teklić86′
Pape Cherif Ndiaye
Marin Jakoliš71′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom HNK Gorica, natomiast piłkarzom gości przyznał pięć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Hajduka Split w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.