Puchar Chorwacji: Dinamo Zagrzeb - NK Osijek 2-0 (1-0)

23 kwietnia na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Chorwacji pomiędzy drużynami Dinamo Zagrzeb a NK Osijek. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 2-0, które wywalczyło awans. Na stadionie stawiło się 3,483 widzów.

I. Šunjić 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 84 spotkania drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała 58 razy i zanotowała siedem porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Zagrzeb w 18. minucie spotkania, gdy Daniel Olmo zdobył pierwszą bramkę.

Po pół godzinie gry kartkę dostał Ivan Šunjić z jedenastki gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dinamo Zagrzeb.

Drugą połowę drużyna NK Osijek rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alena Grgicia wszedł Tomislav Šorša. W 60. minucie za Izeta Hajrovicia wszedł Damian Kądzior.

Między 63. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Dinamo Zagrzeb i dwie drużynie przeciwnej.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Dinamo Zagrzeb, strzelając kolejnego gola. W 90. minucie wynik ustalił Ivan Šunjić.

W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili piłkarze Dinamo Zagrzeb: Amer Gojak, Komnen Andrić, a na ich miejsce weszli Mislav Oršić, Bruno Petković. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Talys Alves Pereira Oliveira
70′ Amir Rrahmani
Tomelin Gutieri Guti79′
Petar Stojanović
Danijel Lončar
Kévin Théophile-Catherine
Mile Škorić75′
63′ Arijan Ademi
Alen Grgić46′
 18′ Daniel Olmo Carvajal
László Kleinheisler
 90′ 30′ Ivan Šunjić
Marin Pilj67′
72′ 60′ Izet Hajrović
Mihael Žaper
90′ Mislav Oršić
Gabrijel Boban77′
90′ Bruno Petković
Mirko Marić
Danijel Zagorac
Ivica Ivušić
Dino Perić
Tomislav Šorša46′
90′ Amer Gojak
Boško Šutalo
60′ Damian Kądzior
Petar Bočkaj67′
Nikola Moro
Domagoj Pušić
90′ Komnen Andrić
Muzafer Ejupi77′
Mario Szitum
Josip Špoljarić

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Dinamo Zagrzeb, natomiast piłkarzom gości wręczył dwie.