Nogometni Klub Osijek - Varazdinski Sportski Nogometni Klub Varazdin 2-2 (0-0). Liga - 5. kolejka

14 sierpnia na Stadionie Gradskim vrt odbył się pojedynek 5. kolejki SuperSport HNL pomiędzy drużynami NK Osijek i Varazdinu. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Starcie obejrzało 3 233 widzów.

14 sierpnia  na Stadionie Gradskim vrt odbył się pojedynek  5. kolejki  SuperSport HNL pomiędzy drużynami NK Osijek  i Varazdinu. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Starcie obejrzało 3 233 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół NK Osijek wygrał aż cztery razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 29. minucie za Igora Postonjskiego wszedł Karlo Lusavec.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 45. minucie, w zespole NK Osijek za Kristiana Fucaka wszedł Laszlo Kleinheisler, a w drużynie Varazdinu Andris Herrera zmienił Matyję Kolarica. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie w drużynie NK Osijek doszło do zmiany. Ivan Fiolic wszedł za Nikolę Janjica.

Vedran Jugovic wywołał eksplozję radości wśród kibiców NK Osijek, zdobywając bramkę w 57. minucie meczu. W następstwie utraty bramki trener Varazdinu postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Demira Pecę i na pole gry wprowadził napastnika Noa Vugrinca. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie w zespole Varazdinu doszło do zmiany. Fran Brodic wszedł za Michele Segę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 64. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Vedranowi Jugovicowi i Agonowi Eleziemu.

Bramkarz NK Osijek wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Fran Brodic.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Laszla Kleinheislera, zawodnika NK Osijek.

Piłkarze NK Osijek odpowiedzieli strzeleniem gola. W 77. minucie Dion Beljo dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Mario Jurcevic.

W 79. minucie Mile Skoric został zmieniony przez Slavka Bralica, co miało wzmocnić jedenastkę NK Osijek. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Agona Eleziego na Karla Perica.

Drużyna NK Osijek krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ zespół Varazdinu doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Karlo Peric. W 86. minucie sędzia przyznał kartkę Itsukiemu Uracie z drużyny Varazdinu.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.