Nogometni Klub Lokomotiva Zagreb - Hrvatski Nogometni Klub Sibenik 2-1 (2-1). Liga - 36. kolejka

20 maja na Stadionie Kranjceviceva w Zagrzebiu odbył się pojedynek 36. kolejki 1. HNL pomiędzy drużynami Lokomotivy Zagrzeb i HNK Sibenik. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lokomotivy Zagrzeb 2-1. Na stadionie stawiło się 710 widzów.

20 maja  na Stadionie Kranjceviceva w Zagrzebiu odbył się pojedynek  36. kolejki  1. HNL pomiędzy drużynami Lokomotivy Zagrzeb  i HNK Sibenik. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lokomotivy Zagrzeb 2-1. Na stadionie stawiło się 710 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna HNK Sibenik wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Lokomotivy Zagrzeb otworzyli wynik. W szóstej minucie Sandro Kulenovic dał prowadzenie swojej jedenastce z rzutu karnego.

Mateo Maric wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lokomotivy Zagrzeb, strzelając kolejnego gola w 29. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Luka Stojkovic.

Zawodnicy HNK Sibenik odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ivan Delic. Asystę zaliczył Stefan Peric.

W 45. minucie za Lukę Simunovica wszedł Josip Kvesic. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

W 61. minucie w zespole Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Jakov Vasilj wszedł za Hajdina Salihu. Chwilę później trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lukę Stojkovica wszedł Ivan Milicevic, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Lokomotivy Zagrzeb utrzymać prowadzenie.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Ibrahim Aliyu z zespołu Lokomotivy Zagrzeb. Trener HNK Sibenik postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Edina Julardzyję i na pole gry wprowadził napastnika Suada Sahitiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 70. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy HNK Sibenik: Marcos Lucumi, Ivica Vidovic, Dino Skorup, na ich miejsce weszli: Alexandre Klopp, Christopher Attys, Antonio Asanovic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ibrahima Aliyu, Ibrahima Aliyu zajęli: Fabijan Krivak, Art Smakaj.

W 73. minucie sędzia pokazał kartkę Jakovowi Vasiljowi, piłkarzowi Lokomotivy Zagrzeb. Jedenastce HNK Sibenik zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Lokomotivy Zagrzeb.

Drużyna Lokomotivy Zagrzeb zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników HNK Sibenik żadną kartką, natomiast piłkarzom Lokomotivy Zagrzeb przyznał dwie żółte.

Zespół Lokomotivy Zagrzeb w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka HNK Sibenik wymieniła pięciu zawodników.