Nogometni Klub Lokomotiva Zagreb - HNK Rijeka 3-1 (2-1). Liga - 4. kolejka

W spotkaniu 4. kolejki SuperSport HNL, które rozegrane zostało 7 sierpnia, zespół Lokomotivy Zagrzeb wygrał z HNK Rijeka 3-1 (2-1). Mecz na Stadionie Kranjceviceva w Zagrzebiu obejrzało 1 023 widzów.

W  spotkaniu 4. kolejki  SuperSport HNL, które rozegrane zostało 7 sierpnia, zespół Lokomotivy Zagrzeb wygrał  z HNK Rijeka  3-1 (2-1). Mecz na Stadionie Kranjceviceva w Zagrzebiu obejrzało 1 023 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Jedenastka HNK Rijeka wygrała aż 29 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Silvio Gorican wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lokomotivy Zagrzeb , zdobywając bramkę w 14. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Sandro Kulenovic.

Zespół HNK Rijeka ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Lokomotivy Zagrzeb, strzelając kolejnego gola. W 19. minucie wynik na 2-0 podwyższył Enis Cokaj. Bramka padła po podaniu Sandra Kulenovica.

Piłkarze HNK Rijeka odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Bernard Karrica.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ivanowi Lepinjicy z HNK Rijeka. Była to 37. minuta starcia. W 45. minucie Ivan Lepinjica został zastąpiony przez Alena Halilovica. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 64. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze HNK Rijeka: Bernard Karrica, Prince Ampem, Lindon Selahi, na ich miejsce weszli: Nais Djouahra, Jorge Obregon, Mario Vrancic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Branimira Cipetica, Josipa Pivarica zajęli: Marko Vranjkovic, Indrit Tuci. W 76. minucie kartkę otrzymał Denis Busnja z drużyny HNK Rijeka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lokomotivy Zagrzeb w 79. minucie spotkania, gdy Jakov-Anton Vasilj strzelił trzeciego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Anton Kresic, piłkarz HNK Rijeka.

W tej samej minucie w drużynie Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Blaz Boskovic wszedł za Enisa Cokaja. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Sędzia nie ukarał zawodników Lokomotivy Zagrzeb żadną kartką, natomiast piłkarzom HNK Rijeka pokazał trzy żółte.