Nogometni Klub Istra 1961 - Nogometni Klub Slaven Belupo 3-1 (0-0). Liga - 36. kolejka

W pojedynku 36. kolejki 1. HNL, który rozegrany został 20 maja, drużyna Istry 1961 wygrała z Slavenem Belupo 3-1 (0-0). Mecz na Stadionie Aldo Drosina w Puli obejrzało 559 widzów.

W  pojedynku 36. kolejki  1. HNL, który rozegrany został 20 maja, drużyna Istry 1961 wygrała  z Slavenem Belupo  3-1 (0-0). Mecz na Stadionie Aldo Drosina w Puli obejrzało 559 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 meczów drużyna Slavenu Belupo wygrała 12 razy i zanotowała osiem porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Istry 1961 i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie Antonio Ivancic został zmieniony przez Gonzala Desia. W tej samej minucie w drużynie Istry 1961 doszło do zmiany. Dino Kapitanovic wszedł za Antonia Ivancica. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Istry 1961 w 48. minucie spotkania, gdy Dion Beljo strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Hassane Bande wywołał eksplozję radości wśród kibiców Istry 1961, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Slavko Blagojevic.

W 67. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Antoniowi Boscowi, piłkarzowi Slavenu Belupo. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Slavko Blagojevic osłabiając zespół Istry 1961. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 18. minucie. W 74. minucie w zespole Slavenu Belupo doszło do zmiany. Bruno Bogojevic wszedł za Ikouwema Utina.

Piłkarze Slavenu Belupo odpowiedzieli strzeleniem gola. W 76. minucie bramkę kontaktową zdobył Lovro Zvonarek.

Po chwili trener Istry 1961 postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Hassane'a Bande'a wszedł Fran Vujnovic, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Istry 1961 utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Istry 1961 udało się strzelić gola i wygrać. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Istry 1961 doszło do zmiany. Antonio Mauric wszedł za Dina Kapitanovica.

Zespół Istry 1961 nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 90. minucie Dion Beljo po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-1.

W tej samej minucie w drużynie Slavenu Belupo doszło do zmiany. Gabriel Eskinja wszedł za Filipa Hlevnjaka. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Zawodnicy Istry 1961 obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.