Nogometni Klub Istra 1961 - Nogometni Klub Osijek 1-0 (0-0). Liga - 4. kolejka

W meczu 4. kolejki SuperSport HNL, który rozegrany został 6 sierpnia, jedenastka Istry 1961 zwyciężyła z NK Osijek 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Aldo Drosina w Puli obejrzało 1 230 widzów.

W  meczu 4. kolejki  SuperSport HNL, który rozegrany został 6 sierpnia, jedenastka Istry 1961 zwyciężyła  z NK Osijek  1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Aldo Drosina w Puli obejrzało 1 230 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Zespół NK Osijek wygrał aż 16 razy, zremisował 13, a przegrał tylko osiem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom NK Osijek: Vedranowi Jugovicowi w 6. i Mariowi Jurcevicowi w 33. minucie.

W 45. minucie za Mihreta Topcagica wszedł Ramon Mierez. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Luce Marinowi, piłkarzowi Istry 1961. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Istry 1961 doszło do zmiany. Prince Mumba wszedł za Tomislava Duvnjaka.

Trener Istry 1961 postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił obrońcę Advana Kadusica i na pole gry wprowadził napastnika Ante Ercega. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 69. minucie sędzia przyznał kartkę Prince'owi Mumbie z Istry 1961. W tej samej minucie trener NK Osijek postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Petara Brleka. Na boisko wszedł Ivan Fiolic, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 69. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze NK Osijek: Mijo Caktas, Dion Beljo, Karlo Bartolec, na ich miejsce weszli: Ognjen Bakic, Antonio Mance, Mato Milos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Facunda Caseresa, Vinka Petkovica zajęli: Einar Galilea, Filip Antovski. W doliczonym czasie gry kartki dostał Lovro Majkic z Istry 1961 i Ivan Fiolic, Mile Skoric z jedenastki NK Osijek.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Monsef Bakrar dla drużyny Istry 1961. Bramka padła w tej samej minucie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Istry 1961, natomiast piłkarzom NK Osijek pokazał cztery.

Zespół Istry 1961 w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna NK Osijek dokonała pięciu zmian.