NK Osijek - Varteks Varażdin 1-1 (0-0). Liga chorwacka - 32. kolejka 1. HNL

W starciu 32. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 2 maja, zespół NK Osijek zremisował z Varteksem Varażdin 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie Gradskim vrt.

J. Obregón 69'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Varteksa Varażdin plącze się na dole tabeli zajmując ósmą pozycję, za to zespół NK Osijek zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 57 razy. Jedenastka NK Osijek wygrała aż 29 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 17.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ivanowi Posavecowi z Varteksa Varażdin. Była to 38. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener NK Osijek postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Petara Bočkaja i na pole gry wprowadził napastnika Maria Jurčeviča. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Leon Barišić zastąpił Ivana Santiniego.

Między 58. a 63. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom NK Osijek i jedną drużynie przeciwnej.

Tymczasem to piłkarze Varteksa Varażdin otworzyli wynik. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Jorge Obregón. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Igor Postonjski.

W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy NK Osijek: Dmytro Lopa, Ante Erceg, a na ich miejsce weszli Marin Pilj, Damjan Bohar.

Zespół Varteksa Varażdin krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Ramón Mierez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste pierwsze trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Mario Jurčevič.

Chwilę później trener Varteksa Varażdin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Jurica Grgec, a murawę opuścił Agon Elezi. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dmytra Lopę z NK Osijek, a w 79. minucie Maksa Čelicia z drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie doliczonego czasu pojedynku sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół NK Osijek.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Dinko Horkaš
57′ Adrian Leon Barišić
Ivan Novoselec
62′ Yevgen Cheberko
Maks Juraj Čelić79′
Mile Škorić
Marko Stolnik
72′ Marin Pilj
Kerim Memija
58′ Igor Silva de Almeida
Igor Postonjski
57′ Petar Bočkaj
Agon Elezi76′
Mihael Žaper
Leonard Vuk63′ 87′
László Kleinheisler
Ivan Posavec38′ 90′
72′ Damjan Bohar
Neven Đurasek
 74′ 90′ (k.) Ramón Nazareno Mierez
Jorge Leonardo Obregón Rojas  69′ 76′
Antonijo Ježina
Oliver Zelenika
Tomelin Gutieri Guti
Fran Cerovčec
57′ Mario Jurčevič
Jurica Grgec76′
Ádám Gyurcsó
Itsuki Urata87′
Vedran Jugović
Matija Kolarić
72′ 77′ Dmytro Lyopa
Damir Peco76′
Josip Vuković
Dominik Glavina90′
72′ Ante Erceg
Andris Herrera Palomino
57′ Ivan Santini
Borna Petrović

Przewaga drużyny NK Osijek w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.