NK Osijek - Slaven Koprivnica 3-0 (1-0). Liga chorwacka - 19. kolejka 1. HNL

W starciu 19. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 2 lutego, zespół NK Osijek wygrał z Slavenem Koprivnica 3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Gradskim vrt.

D. Bohar 55'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 71 meczów drużyna Slavenu Koprivnica wygrała 26 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 19 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 24. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Slavenu Koprivnica i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę NK Osijek w końcu przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Petar Brlek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki NK Osijek.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół NK Osijek, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Mihael Žaper.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NK Osijek w 55. minucie spotkania, gdy Damjan Bohar strzelił trzeciego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W 59. minucie Nemanja Glavčić został zastąpiony przez Frana Mlinara. Trener Slavenu Koprivnica wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Miroslava Iličicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Törles Knöll. Od 59 minuty boisko opuścili zawodnicy NK Osijek: Mihael Žaper, Ante Erceg, László Kleinheisler, Petar Bočkaj, Damjan Bohar, na ich miejsce weszli: Josip Vuković, Vedran Jugović, Dion Beljo, Filip Mekić, Robert Mišković. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ivana Krstanovicia, Stipe Bačelicia-Grgicia, Karla Lulicia zajęli: Franck Etoundi, Damian van Bruggen, Luka Liklin.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Goran Paracki z Slavenu Koprivnica. Była to 76. minuta starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Bruno Bogojević
 52′ 74′ Mihael Žaper
Karlo Lulić74′
90′ Petar Bočkaj
Stipe Bačelić-Grgić37′ 74′
 55′ 90′ Damjan Bohar
Antonio Bosec
 45′ Petar Brlek
Nemanja Glavčić60′
90′ László Kleinheisler
Törles Knöll59′
24′ 82′ Ante Erceg
Ivan Krstanović60′
Antonijo Ježina
Ivan Čović
José Antonio Caro Martínez
Bruno Goda
82′ Vedran Jugović
Damian van Bruggen74′
Dmytro Lyopa
Niko Janković
90′ Robert Mišković
Luka Liklin74′
Marin Pilj
Frano Mlinar60′
74′ Josip Vuković
Ivan Delić
90′ Dion Drena Beljo
Franck Mbia Etoundi60′
90′ Filip Mekić
Miroslav Iličić59′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Slavenu Koprivnica pokazał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.