NK Osijek - Slaven Koprivnica 0-0. Liga chorwacka - 3. kolejka 1. HNL

W spotkaniu 3. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 1 sierpnia, zespół NK Osijek zremisował z Slavenem Koprivnica 0-0. Pojedynek odbył się na Stadionie Gradskim vrt.

3. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-08-01 21:00 | Stadion: Stadion Gradski vrt | Widzów: 1016 | Arbiter: Igor Pajač
NK Osijek
Slaven Koprivnica
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 73 starcia drużyna NK Osijek wygrała 27 razy i zanotowała 26 porażek oraz 20 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Slaven Koprivnica: Ivanowi Krstanoviciowi w 15. i Mariowi Marinie w 42. minucie.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Slavka Bralicia z NK Osijek, a w 61. minucie Damiana van Bruggena z drużyny przeciwnej. W 65. minucie Mihret Topcagić został zastąpiony przez Ramóna Miereza.

Trener Slavenu Koprivnica postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Nemanję Glavčicia i na pole gry wprowadził napastnika Mihaela Mlinaricia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Goran Paracki z Slavenu Koprivnica.

Tomislav Bożić
49′ Slavko Bralić
Goran Paracki90′
77′ Alen Grgić
Bruno Bogojević
65′ Amer Hiroš
Mario Marina42′
Petar Bočkaj
Antonio Bosec
65′ Ivan Fiolić
Damian van Bruggen61′
Darko Nejašmić
Arijan Brković71′
77′ Antonio Mance
Ivan Krstanović15′
65′ Mihret Topcagić
Nemanja Glavčić86′
Marko Malenica
Antun Marković
77′ Mato Miloš
Vinko Soldo
77′ Damjan Bohar
Nedim Hadžić
Šime Gržan
Karlo Lulić71′
Vedran Jugović
Tomislav Srbljinović
65′ László Kleinheisler
Lovro Zvonarek
Merveille Valthy Streeker Ndockyt
Törles Knöll
65′ Marin Pilj
Mihael Mlinarić86′
65′ Ramón Nazareno Mierez
Mateo Monjac

Przewaga zespołu NK Osijek w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Slavenu Koprivnica w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.