NK Osijek - Istra Pula 2-1 (1-1). Liga chorwacka - 36. kolejka 1. HNL

W pojedynku 36. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 22 maja, zespół NK Osijek wygrał z Istrą Pula 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Stadionie Gradskim vrt.

A. Ivančić 41'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Istry Pula przebywa na dole tabeli zajmując dziewiąte miejsce, za to zespół NK Osijek zajmując drugą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Jedenastka NK Osijek wygrała aż 21 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko osiem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Josip Tomašević został zmieniony przez João Silvę.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę NK Osijek w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie László Kleinheisler dał prowadzenie swojej drużynie. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Mile Škorić.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 41. minucie bramkę wyrównującą zdobył Antonio Ivančić.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę drużyna Istry Pula wyszła w zmienionym składzie, za Mateja Vuka wszedł Boureima Hassane. Trener Istry Pula postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Stefan Lončar, a murawę opuścił Josip Špoljarić.

Trener NK Osijek postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Ádáma Gyurcsó i na pole gry wprowadził napastnika Diona Belję. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Sergi González z Istry Pula. Była to 64. minuta spotkania.

Zawodnicy NK Osijek w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-1 w doliczonej trzeciej minucie meczu zdobył Dion Beljo.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Ivan Lučić
82′ Adrian Leon Barišić
Sergio González Testón64′
 34′ László Kleinheisler
Slavko Blagojević81′
89′ Petar Bočkaj
Šime Gržan
Marin Pilj
Matej Vuk46′
88′ Mihael Žaper
Einar Galilea Azaceta
62′ Ádám Gyurcsó
Antonio Ivančić  41′
Damjan Bohar
Josip Špoljarić58′
Antonijo Ježina
Joseph Fabrice Ondoa Ebogo
88′ Šimun Mikolčić
João Pedro Eira Antunes da Silva14′
89′ Dario Pudić
Dino Halilović81′
62′  90′ Dion Drena Beljo
Boureima Hassane Bandé46′
89′ Luka Branšteter
Stefan Lončar58′
82′ Filip Mekić
Antonio Perera Calderón

Leon Šipoš

Mateo Lisica

Mauro Perković

Drużyna NK Osijek była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Istry Pula pokazał jedną żółtą.

Zespół NK Osijek w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości dokonała czterech zmian.