NK Osijek - HNK Rijeka 2-0 (1-0). Liga chorwacka - 22. kolejka 1. HNL

W starciu 22. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 21 lutego, zespół NK Osijek wygrał z HNK Rijeka 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Gradskim vrt.

R. Mierez 25',69'

Drużyna NK Osijek bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 81 pojedynków jedenastka HNK Rijeka wygrała 32 razy i zanotowała 29 porażek oraz 20 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie w zespole NK Osijek doszło do zmiany. Vedran Jugović wszedł za Petara Brleka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NK Osijek w 25. minucie spotkania, gdy Ramón Mierez zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny NK Osijek.

Trener HNK Rijeka postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Stjepana Lončara i na pole gry wprowadził napastnika Josipa Drmicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka NK Osijek, zdobywając kolejną bramkę. W 69. minucie Ramón Mierez po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Kibice NK Osijek nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ante Ercega. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Damjan Bohar. W 72. minucie Andrija Vukčević zastąpił Daniela Štefulja. Między 72. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze HNK Rijeka: Sandro Kulenović, Franko Andrijašević, Ivan Tomečak, na ich miejsce weszli: Luka Menalo, Robert Murić, Domagoj Pavičić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Igora Carioki, László Kleinheislera zajęli: Mario Jurčevič, Marin Pilj.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Domagoj Pavičić z drużyny gości. Była to 90. minuta starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

João Rodrigo Pereira Escoval
79′ Igor Silva de Almeida
Ivan Tomečak77′
Mile Škorić
Andrija Vukčević72′
71′ Damjan Bohar
Franko Andrijašević77′
12′ Petar Brlek
Adam Gnezda Čerin
79′ László Kleinheisler
Stjepan Lončar58′
Mihael Žaper
Robert Mudražija
 25′, 69′ Ramón Nazareno Mierez
Daniel Štefulj72′
12′ Vedran Jugović
Darko Velkovski
Dmytro Lopa
Ivan Lepinjica
79′ Marin Pilj
Robert Murić77′
Josip Vuković
Domagoj Pavičić77′ 90′
71′ Ante Erceg
Josip Drmić58′
79′ Mario Jurčevič
Luka Menalo72′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom HNK Rijeka pokazał jedną żółtą.

Jedenastka NK Osijek wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.